Po porażce w Będzinie z miejscowym MKS, w meczu drugiej serii spotkań Tauron 1 ligi, rozgrywanym w piątek 22 września 0 – 3, podopieczni Tomasza Wątorka siatkarze Miejskiego Centrum Kultury i Sportu zainkasowali pierwsze ligowe punkty pokonując na własnym boisku Lechię Tomaszów Mazowiecki.

W meczu transmitowanym przez Polsat Sport w poniedziałkowe późne popołudnie 2 października jaworznianie stoczyli twardy bój z Lechią, w którym okazali się lepsi wygrywając 3 – 2. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został przyjmujący naszego zespołu Artur Sługocki.

W pierwszym i drugim secie spotkania jaworznianie okazali się lepsi od faworyzowanej drużyny z Tomaszowa Mazowieckiego wygrywając 25 – 22 i 25 – 19.

Wydawało się, że mecz zakończy się w trzech setach i pewne zwycięstwo odniosą podopieczni Wątorka. Nic bardziej mylnego. Goście z Tomaszowa wyciągnęli wnioski z dwóch przegranych partii i w kolejnych odsłonach robili wszystko żeby odwrócić losy pojedynku. W trzecim secie przyjezdni wygrali na przewagi 28 – 26 i w czwartym secie poszli za ciosem. Gospodarze przegrywając dwoma, trzema punktami w końcowej fazie czwartego seta doprowadzili do remisu 22 – 22, ale decydujące o zwycięstwie ciosy wyprowadzili siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego wygrywając 25 – 22.

Piąty set zaczął się od czteropunktowego prowadzenia jaworznian dzięki skutecznym zagrywkom Michała Szczechowicza. Jaworznianie prowadzili już 8 – 4, ale goście nie zamierzali się poddawać i zniwelowali stratę do jednego punktu 12 – 11. Ostatnie słowo w meczu należało jednak do naszego zespołu, który zachowując więcej zimnej krwi w końcowych fragmentach meczu wygrał 15 – 12 odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w lidze.

MCKiS Jaworzno – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3 – 2 ( 25 – 22, 25 – 19, 26 – 28, 22 – 25, 15 – 12 )

MCKiS: Strzeżek, Polok, Grzegolec, Szczechowicz, Sługocki, Pietras, Gepfert ( libero ) oraz Waszczuk ( libero ), Borończyk, Czerwiński, Wojtaszkiewicz, Horoszkiewicz.
Trener: Tomasz Wątorek

Lechia: Musiał, Neroj, Smits, Hendzelewski, Warda, Sterna, Jaglarski ( libero ) oraz Suski, Białecki, Szlęzak, Toma.
Trener: Mateusz Mielnik.