Już dzisiaj (czwartek, 18 listopada) przedsiębiorcy wezmą udział w piątej edycji Jaworznickiego Dnia dla Biznesu. Z powodu pandemii wydarzenie, organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy, Urząd Miejski i Jaworznicką Izbę Gospodarczą, odbędzie się online. Hasłem tegorocznego Dnia jest „Firma w trendach”. Przedsiębiorcy wysłuchają prelekcji ekspertów z różnych dziedzin, właśnie na temat najnowszych trendów biznesowych, które mają wpływ na wizerunek i pozycję rynkową przedsiębiorstwa. 19 listopada JIG zaprosi przedsiębiorców do udziału w finałowej gali „Przedsiębiorczego Jaworzna”.

Dzień dla Biznesu rozpocznie się o godz. 11. O społecznej odpowiedzialności biznesu w teorii i praktyce opowiedzą Katarzyna Klimkiewicz, doktor nauk ekonomicznych na Wydziale Zarządzania AGH, specjalizująca się w zarządzaniu ludźmi oraz społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw, Grzegorz Kowalski, szef Biura Rozwoju Organizacji i Szkoleń w TAURON Wytwarzanie, Przemysław Wasilewski, doradca strategiczny w Inventity Fundation, i Anna Porębska, prezes firmy GRUPA Biuro-LAND.

W bloku prelekcji pn. „Must have przedsiębiorcy” wystąpią Michał Dąbrowski, wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Karolina Kubista, członkini Izby Adwokackiej w Katowicach, założycielka Kancelarii JKP.Legal, wykładowca na prywatnej uczelni wyższej i autorka publikacji naukowych, asp. sztab. Michał Nowak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, Przemysław Ruchlicki, zastępca dyrektora Biura Polityki Gospodarczej w Krajowej Izbie Gospodarczej, i Magdalena Wrona, doradca zawodowy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jaworznie.

Natomiast jutro (19 listopada) Jaworznicka Izba Gospodarcza organizuje finał projektu „Przedsiębiorcze Jaworzno – tradycja i doświadczenie filarami budowy nowoczesnych firm”, którego partnerami są Urząd Marszałkowski w Katowicach i Urząd Miejski w Jaworznie, z którym JIG podpisała w tym tygodniu umowę, zakładającą współuczestnictwo w projekcie i organizację gali finałowej konkursu. – Nasze wspólne działania mają promować potencjał lokalnej przedsiębiorczości i miasta na terenie Polski i poza jej granicami. Jak ważne są nasze relacje pokazała sprawność działania przy kształtowaniu wsparcia dla przedsiębiorców przy falach covidu i kolejnych wyłączeniach segmentów gospodarki – mówi Łukasz Kolarczyk, wiceprezydent Jaworzna.Udział w Jaworznickim Dniu dla Biznesu będzie możliwy pod adresem https://bit.ly/3n83v9p. Szczegóły, związane z programem i rejestracją, można poznać, dzwoniąc pod numer telefonu 32 618 19 22.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Paweł Silbert, prezydent Jaworzna, i Dariusz Starzycki, wicemarszałek woj. śląskiego.

Anna Zielonka-Hałczyńska

Mateusz Łętowski i Łukasz Kolarczyk po podpisaniu umowy | fot. UM Jaworzno