Ruszył remont zatok autobusowych na przystanku w centrum Jaworzna. Z tego powodu utworzono tymczasowe przystanki, które zlokalizowane są nieco bliżej skrzyżowania ulicy Grunwaldzkiej z Mickiewicza. Takie rozwiązanie funkcjonować będzie do połowy grudnia. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu, bo autobusy zatrzymują się na jezdni. Drogowcy apelują do pieszych i kierowców o ostrożność.

– Od pierwszych porannych kursów w poniedziałek, 15 listopada, przystanek Centrum funkcjonuje w obu kierunkach w tymczasowej lokalizacji – potwierdza Katarzyna Florek z jaworznickiego magistratu.

Prace związane z remontem zatok prowadzone są w ramach gwarancji. Niestety, nie zostały zakończone przez wykonawcę. Urzędnicy tłumaczą, że niemożliwe okazało się wyegzekwowanie uprawnień gwarancyjnych od firmy Gardenbud. Z tego powodu miasto wybrało wykonawcę zastępczego. Przeprowadzenia niezbędnych robót podjęła się znana z prac na jaworznickich drogach firma Eurovia Polska. Kosztami remontu obciążony zostanie pierwotny wykonawca. – W zakresie remontu realizowana będzie wymiana krawężników oraz spękanych płyt nawierzchni betonowej zatok. Wykonawstwo zastępcze to efekt niedokończenia naprawy gwarancyjnej przez firmę wykonującą przebudowę zatok zakończoną w 2019 roku – wyjaśnia Andrzej Kramarz, kierownik Referatu Przygotowania i Realizacji Inwestycji w Wydziale Inwestycji Miejskich Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Zakończenie prac i powrót do pierwotnej lokalizacji przystanków planowany jest na połowę grudnia. To konieczne ze względu na niezbędną przerwę technologiczną związaną z dojrzewaniem betonu.

Grażyna Dębała

Remont zatok potrwa do połowy grudnia | fot. Grażyna Dębała