41 medali zdobyli na mistrzostwach Polski w armwrestlingu siłacze klubu MCKiS Tytan Jaworzno. Mistrzowskie pojedynki odbywały się od 14 do 16 kwietnia w Cieszynie. Jaworzniccy zawodnicy nie mieli sobie równych i wygrali zespołowo w kategorii Senior. Zajęli też dwa drugie miejsca: w kategorii Total i kategorii Masters. – Ze zdobytych 41 medali, 26 jest złotych, 8 srebrnych i 7 brązowych – chwalą się Tytani.

Aż 6 złotych krążków wywalczyła Julia Tarasek. Jaworznicka zawodniczka wystąpiła w trzech kategoriach: Junior 18 +63 kg, Senior +78 kg i Open na prawą i lewą rękę. Dzięki temu zdobyła miano najsilniejszej Polki tego roku.

41 krążków w Cieszynie to kolejne trofea siłaczy z Jaworzna, którzy worki pełne medali przywożą z każdych mistrzostw, zarówno na szczeblu ogólnopolskim, jak i europejskim i ogólnoświatowym. Kilku z nich cieszy się już z tytułów mistrzów świata.

Przypomnijmy. Pierwsze takie najwyższe trofea jaworzniccy armwrestlerzy wywalczyli już w 2019 roku. Na mistrzostwach świata, które odbyły się w Polsce, zdobyli 5 złotych krążków. Sukces powtórzyli w ubiegłym roku we Francji. Po dwa mistrzowskie tytuły wywalczyli Adrian Zgórzyński i Artur Krupa oraz jeden – Mariusz Grochowski.

Siłaczom z Tytana świetnie poszło też na zeszłorocznych mistrzostwach Polski i Europy. Pierwsze z tych zawodów odbyły się na początku kwietnia w Hali Widowiskowo-Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Tytani zdobyli wtedy 42 medale, w tym 18 złotych, i trzy srebrne puchary w kategoriach junior, senior i ogólnej. W maju odbyły się z kolei mistrzostwa Europy w Rumi. Siłacze z naszego miasta przywieźli 18 krążków, w tym 8 złotych. W grudniu odbył się też Puchar Polski w Jastrzębiej Górze. Zawodnicy Tytana wywalczyli 18 medali, z czego 13 było złotych.

Teraz szykują się na kolejne zmagania na europejskim stopniu, które zostaną zorganizowane w maju w Finlandii. Natomiast we wrześniu odbędą się mistrzostwa świata. Tym razem gospodarzem zmagań będzie Malezja.

Anna Zielonka-Hałczyńska

Tytani z Jaworzna zdobyli 41 medali na mistrzostwach Polski | fot. Materiały Klubu MCKiS Tytan