17 jaworznickich szkół zostało wyróżnionych w tegorocznych Narciarskich Mistrzostwach Szkół w Slalomie Gigancie, które odbyły się 21 lutego w Istebnej. Puchary za klasyfikację drużynową zostały wręczone przedstawicielom szkół przez Tadeusza Kaczmarka,zastępcę prezydenta miasta w czwartek, 1 marca, w sali obrad Urzędu Miejskiego.

W tych zawodach biorą udział uczniowie i nauczyciele niemal ze wszystkich jaworznickich placówek. Na stoku Złoty Groń, gdzie odbywają się mistrzostwa, startowało w tym roku aż 233 zawodników w 10 grupach, co było rekordem frekwencyjnym. Statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe w kategoriach indywidualnych zostały wręczone już na stoku w dniu zawodów, a zwycięzców indywidualnych przedstawiliśmy w naszym tygodniku dwa tygodnie temu.

Klasyfikacja drużynowa podzielona była na trzy kategorie: szkoły podstawowe klasy od 1 do 6; szkoły podstawowe klasy 7 oraz 1 i 2 klasy gimnazjum; szkoły średnie. W pierwszej kategorii zmierzyło się 18 placówek, w drugiej 14, a w najstarszej 5.

Wśród najmłodszych najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 7, na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 22, a na trzecim Szkoła Podstawowa nr 8. Kolejne wyróżnione to: Szkoła Podstawowa nr 16, Szkoła Podstawowa nr 15 oraz Szkoła Podstawowa nr 14.

Druga kategoria, to zwycięstwo Szkoły Podstawowej nr 2 (wraz z Gimnazjum nr 4), na drugim miejscu była Szkoła Podstawowa nr 13 (i Gimnazjum nr 1), a na trzecim Szkoła Podstawowa nr 20 (i Gimnazjum nr 10). Trzy kolejne miejsca zajęły: Szkoła Podstawowa nr 11 (Gimnazjum nr 11), Szkoła Podstawowa nr 12 (Gimnazjum nr 6) i Szkoła Podstawowa nr 21 (Gimnazjum nr 8).

Organizatorzy wyróżniali po sześć placówek z każdej kategorii, a ponieważ wystartowało pięć szkół średnich, każda z nich otrzymała wyróżnienie. Pierwsze miejsce w tej kategorii wywalczyło Liceum Ogólnokształcące nr 3, na drugim miejscu było Liceum Ogólnokształcące nr 2, a na trzecim Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego. Kolejne miejsca przypadły Liceum Ogólnokształcącemu nr 1 i Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Honorowy patronat nad Narciarskimi Mistrzostwami Szkół w Slalomie Gigancie sprawował Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.