36 zawodników wzięło udział w Rodzinnych Mistrzostwach Jaworzna w Narciarstwie Alpejskim, które odbyły się w niedzielę, 4 marca, w Korbielowie na stoku Baba.

Zawody przebiegały bardzo sprawnie. W porównaniu z niedawnymi mistrzostwami szkół było znacznie mniej osób, więc organizacja całego wydarzenie była o wiele łatwiejsza. Mieliśmy dwa przejazdy, pogoda dopisała znakomicie, a stok przygotowany był wzorowo. Po dużym porannym mrozie wyszło piękne słońce, zatem warunki mieliśmy idealne – ocenia Jerzy Zięba z jaworznickiego oddziału PTTK, organizator mistrzostw, które odbywały się pod patronatem Pawła Silberta, prezydenta Jaworzna.

Mistrzostwa przeznaczone są dla amatorów, ale część zawodników jest naprawdę bardzo dobrze przygotowana i zdecydowanie przyjeżdża wygrywać. Pojawiają się też na przykład dzieci, które wcześniej widzieliśmy na zawodach szkolnych – dodaje Jerzy Zięba.

Zawodnicy startowali w kategoriach kobiet: K1 (dziewczyny do 18 roku życia) i K2 (powyżej 18 roku życia) oraz mężczyzn: K1 (niepełnoletni), K2 (powyżej 18 i do 47 roku życia) i K3 (powyżej 47 roku życia). Większa ilość kategorii męskich wynika z tego, że na zawodach zawsze można spotkać większą reprezentację panów. Organizatorzy zapewnili uczestnikom również ciepły posiłek.

Impreza organizowana jest cyklicznie, została reaktywowana 6 lat temu. Nazywamy te mistrzostwa rodzinnymi, ale każdy mieszkaniec może wziąć w nich udział, nie oczekujemy, że będą zgłaszać się same tylko rodziny. Zapraszamy każdego chętnego. Stok Baba w Korbielowie mamy sprawdzony, byliśmy tam już po raz drugi z rzędu. Nawet gdyby w przyszłym roku zgłosiło się dwukrotnie więcej osób, nadal będziemy mogli sprawnie przeprowadzić zawody – zapewnia organizator.

Korbielów, miejscowość położona w województwie śląskim, w powiecie żywieckim, w gminie Jeleśnia, słynie z przepięknych tras narciarskich, idealnych dla całych rodzin oraz narciarzy o różnym stopniu zaawansowania. Stok Baba może być sztucznie naśnieżany i oświetlony, znajdują się na nim dwie trasy o różnej długości i trudności.

Laureaci

Najlepszymi zawodniczkami Rodzinnych Mistrzostw Jaworzna w Narciarstwie Alpejskim zostały (miejsca od 1 do 3): Natalia Tomankiewicz, Emilia Zasadni, Aleksandra Tomankiewicz.

Najlepsi zawodnicy (miejsca od 1 do 3) to: Tomasz Żyła, Marcin Korczyk, Marcin Kaszyca.

Wśród rodzin triumfowali (miejsca od 1 do 3): Kaszycowie, Tomankiewiczowie i Korczykowie.

Tekst: Dawid Litka

Zobacz także: