Piotr Broda z Sandomierza wygrał XVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble. W dwudniowej rywalizacji w klubie MCKiS Kasztan wzięło udział 56 scrabblistów z całej Polski. Organizatorami mistrzostw były Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie i Polska Federacja Scrabble. Turniejem towarzyszącym były VII Ogólnopolskie Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble Nauczycieli i Instruktorów.

Mistrzostwa odbywały się 21 i 22 października. W sobotę scrabbliści zmierzyli się w siedmiu rundach, a w niedzielę w pięciu. Wyniki każdej z nich były wywieszane na tablicy. Tam też zapisywano graczy, którzy ułożyli najwyżej punktowane słowa. Były wśród nich takie, które otrzymały nawet po ponad 80 czy 90 punktów.

Zwycięzca mistrzostw Jaworzna, Piotr Broda (który triumfował też w turnieju dla nauczycieli i instruktorów), pokonał w głównej rywalizacji Mariusza Skrobosza z Warszawy. Trzecią pozycję zajął Karol Wyrębkiewicz z Krakowa. Najlepszą zawodniczką była Natalia Ogierman z Katowic, a najlepszym jaworznianinem Arkadiusz Łydka.

Scrabbliści, którzy zajęli miejsca na podium, otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Zawodnicy z miejsc od 4 do 10 wzbogacili się o medale i mniejsze nagrody. Od 11 do 20 pozycji trofeum były kubki. Każdy uczestnik otrzymał też pamiątkową koszulkę.