Zawodnicy sekcji lekkoatletycznej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu wrócili do domu z kolejnymi sukcesami. Na XVI Memoriale im. Jana Larysza w Pszczynie, podopieczni trenera Piotra Kuzaka, i on sam, zdobyli medalowe miejsca. I to mimo złej pogody.

Srebrne medale wywalczyli Emilia Kozieł i Jakub Lis, którzy startowali w biegu na 60 m. Emilia poprawiła także swój rekord życiowy. Natomiast Piotr Kuzak zdobył brąz w biegu na 100 m.

Na zawodach swoje życiówki pobili także Sonia Moćko, Laura Połętek i Szymon Wąsacz w biegu na 300 m, Jakub Lis na dystansie 100 m oraz Emilia Rataj, Nadia Krawczyk i Magdalena Kopek, startujące w w biegu na 60 m. – Wielkie brawa należą się także Zofii Tokarczyk, Szymonowi Gurgulowi, Igorowi Ostrowskiemu, Franciszkowi Lipskiemu oraz Hannie Boborowskiej – zaznacza trener Piotr Kuzak.

Sekcja lekkiej atletyki Miejskiego Centrum Kultury i Sportu skupia biegaczy, sprinterów, kulomiotów, młociarzy i sportowców innych dyscyplin lekkoatletycznych.

Działa pod auspicjami MCKiS-u od czasu, gdy przed kilkoma laty została przeniesiona z Klubu Sportowego „Energetyk”.