Wakacje to podróże, wypoczynek, leniuchowanie, albo nuda. W Klubie “Pod Skałką” czasu na nudę nie było. Przygotowano dla dzieci i młodzieży wiele zajęć pod hasłem “Kreatywna tęcza z walizką przygód”.

Pierwszy dzień wakacji rozpoczęliśmy zajęciami “Bez prądu”. W tym dniu zorganizowano wiele interesujących gier i zabaw integracyjnych. W “Upcyklingowej pracowni” dzieci tworzyły fartuszki z reklamowego banera. Wykazały się niesamowitą wyobraźnią, na fartuchach pojawiły się motywy kulinarne, roślinne oraz zabawne litery. Banerowe fartuszki wykorzystano podczas zajęć “Kulinarne smaki lata”, na których dzieci robiły sałatki z ulubionych owoców. Po konsumpcji sałatki znalazł się czas na malowanie płóciennych toreb, które będą przypominały wakacyjne dni w klubie, a owoce na niej namalowane pyszną sałatkę – mówi Ewelina Karweta, instruktor w Klubie “Pod Skałką”.

Kolejnym zadaniem w upcyklingowej pracowni było wykonanie wakacyjnej maskotki. Warsztat miał na celu podszkolić umiejętności ręcznego szycia oraz cierpliwości. Dzieci wyszły z zajęć z pięknymi dużymi kolorowymi kotkami. Wykonano również (kolażowy) podwodny świat, dzieci pięknie ozdobiły swoje prace muszelkami tworząc faunę i florę morskiego życia.

W Klubie zorganizowano też turniej dla cierpliwych “Puzzlomania”. Czy puzzle nas mogą czegoś nauczyć? Oczywiście. Jest to trening pamięci, koncentracji, myślenia przestrzennego i oczywiście cierpliwości. Uczestnicy zostali podzieleni na 3 grupy w turnieju brała udział grupa z Klubu “Relax”. Zawody miały na celu integrację dwóch Klubów, dlatego każda z grup wyszła z wygraną i medalem.

“Z ekranem za pan brat” – spotkaliśmy się z białym ekranem w Multikinie oglądając film pt. “Sekretne życie zwierzaków domowych 2”. Film okazał się strzałem w dziesiątkę, opowieść pełna humoru i optymizmu. Dzieciaki były bardzo zadowolone z humorystycznej bajki. 12 lipca kolejne spotkanie z białym ekranem na którym “Spiderman – daleko od domu” oczarował naszych widzów swoimi niewiarygodnymi przygodami.

“Wakacyjne łamigłówki, quizy, szarady i krzyżówki” zawsze cieszą się ogromnym powodzeniem. W tym dniu dzieci wybudzały szare komórki z wakacyjnej laby rywalizując ze sobą w rozmaitych zadaniach.

Postaraliśmy się, by wiele czasu spędzono w plenerze, udaliśmy się z grupą na długi spacer do przystani kajakowej nad Przemszą. Tam młodzi artyści stworzyli serię prac za pomocą ołówka. Mieli możliwość nauczyć się rysowania perspektywy oraz cieniowania. Zorganizowaliśmy wycieczkę do EtnoJury w Żarkach. Powitano nas pysznymi regionalnymi pieczonkami, które dzieci pałaszowały ze smakiem. Po czym udaliśmy się na warsztaty gdzie dzieci wstępnie uszytą formę wypychali, zszywali i dekorowali. Powstałą zawieszka “Challenge” , która posłuży do ozdoby torby, plecaka bądź będzie wakacyjnym breloczkiem do kluczy. Była również wycieczka do Geosfery. Spędziliśmy przyjemnie czas relaksując się w zaciszu solankowej tężni i w pięknych zakątkach ogrodu. “Kreatywna tęcza” to cykl zajęć gdzie tworzymy. Tym razem dzieci ozdabiały płócienne woreczki techniką decoupage. Środki woreczków nasączono olejkiem bergamotki, który długo będzie przypominał zapach lata – dodaje pani Ewelina.

Zobacz także: