Nie sprawili niespodzianki młodzi koszykarze MCKiS Jaworzno w ostatnim swoim spotkaniu 3 ligi seniorów. W meczu rozgrywanym we własnej hali sportowej ulegli wysoko liderowi BS Polonii Bytom 56 do 95 i tym samym zanotowali drugą przegraną w tegorocznych zmaganiach ligowych.

Oparci na kilku graczach występujących na co dzień w 2 lidze goście pokazali swoją siłę i choć po pierwszej wyrównanej kwarcie licznie zgromadzeni fani naszych koszykarzy mogli mieć nadzieję na korzystny wynik, to już w kolejnych partiach goście zdecydowanie ”odskoczyli” punktowo i tym samym potwierdzili iż pozycję lidera dzierżą nieprzypadkowo.
W pierwszej odsłonie nasz zespół skutecznie prezentował się rzutowo, szczególnie zza linii 6,75 metra, solidnie funkcjonowała także defensywa co odzwierciedlał wynik oscylujący praktycznie cały czas wokół remisu. Rezultat 21-25 napawał lekkim optymizmem na sprawienie sensacji jednak były to tylko miłe złego początki. Kolejne dwie kwarty to zdecydowana już przewaga ”polonistów”, którzy konsekwentnie gromadzili punkty po skutecznych, wzorowo rozgrywanych akcjach. Przegrywamy kwartę drugą 8-20, a trzecią 9-28 i tym samym pozostała nam tylko w ostatniej odsłonie walka, aby zniwelować część strat oraz poprawić niekorzystny rezultat.

I chociaż w czwartej kwarcie próbowaliśmy jeszcze podjąć walkę (18-22), to jednak ostatecznie przegrywamy wysoko całe spotkanie 56 do 95.
Mimo niekorzystnego wyniku należy pochwalić nasz zespół za ambitną walkę do końca, trafionych w sumie aż 10 trójek w meczu oraz sportową, waleczną postawę. Z pewnością z tego spotkania wyciągniemy pozytywne wnioski, które pozwolą zdobyć punkty w kolejnych pojedynkach.

Na pochwały w naszej ekipie zasługuje szczególnie Dawid Rasztabiga, który zdobył aż 29 punktów w tym aż 8 razy celnie trafił za 3 punkty. 10 punktów dołożył Michał Brzozowski, który niestety musiał przedwcześnie opuścić parkiet z powodu urazu palca. Wśród podopiecznych trenera Aleksandra Sędzika po profesorsku zagrał Adam Bączyński (niegdyś koszykarz MCKiS w 2 lidze), który oprócz kluczowych podań sam dodał dla Polonii 24 ”oczka”. Wtórowali mu w zdobywaniu punktów Paweł Respondek (18 “oczek”) oraz Karol Jagoda (11 punktów).Obecnie BS Polonia umocniła się w tabeli na pozycji lidera (3 mecze i 3 wygrane), z kolei nasz zespół na chwilę obecną na szóstej pozycji (w tym mamy zaległy mecz z Pogonią Ruda Śląska).

Następny pojedynek zagramy na wyjeździe i znowu będziemy musieli wznieść się na wyżyny umiejętności, gdyż walczyć będziemy w Tychach z rezerwami tamtejszego GKSu. Mecz odbędzie się w niedzielę 31 października o godzinie 12.00. Na własny parkiet powrócimy 6 listopada (sobota) kiedy podejmować będziemy o godzinie 13.00 rezerwy Mickiewicza Romus Katowice. Dziękujemy fanom za liczne przybycie, wsparcie dopingiem i obecnością zapraszamy już teraz na wszystkie mecze MCKiSu w 3 lidze.

MCKiS Jaworzno – BS Polonia Bytom 56:95 (kwarty: 21-25, 8-20, 9-28, 18-22)punkty:
MCKiS: Rasztabiga – 29 (7×3), Brzozowski – 10 (2×3), Kozub – 6, Zaborski – 4, Dudek – 3 (1×3), Cierniecki – 2, Nadolnik – 2, Trociński – 0, Wiącek – 0, Jasiołek – 0, Panek – 0. Trener – Michał Brzozowski.
Polonia: Bączyński – 24 (1×3), Respondek – 18 (2×3), Jagoda – 11, Nowakowski – 10 (1×3), Hosumbek – 10 (2×3), Suwała – 9, Szpyrka – 9 (1×3), Dragon – 2, Brandysiok – 2, Greń – 0. Trener – Aleksander Sędzik.