Drugoligowi siatkarze Miejskiego Centrum Kultury i Sportu po rozegraniu 14 ligowych kolejek pozostają zespołem niepokonanym w grupie 4 !!! Podopieczni Tomasza Wątorka przewodzą w ligowej tabeli z dorobkiem 41 punktów, drugi MKS Andrychów traci do jaworznian pięć punktów, a trzeci MKS Gamrat – MOSiR Jasło już 11 „oczek”.

W Rzeszowie, w meczu 13 kolejki rozgrywanym w środę 8 grudnia nasz zespół zainkasował komplet punktów wygrywając z miejscowym AKS V LO 3 – 0. Tylko w secie pierwszym rzeszowianie postawili się podopiecznym Wątorka, ale decydujący cios zadali siatkarze MCKiS zwyciężając 26 – 24. W secie drugim i trzecim miejscowi nie mieli wiele do powiedzenia, a przewaga jaworznian nie podlegała żadnej dyskusji. Przyjezdni z Jaworzna wygrywali w dwóch kolejnych odsłonach 25 – 12 i 25 – 15.

Również w sobotnim spotkaniu z UKS Kepa MOSiR Dębica rozgrywanym na własnym parkiecie nasza drużyna pokazała moc. W meczu trwającym 72 minuty podopieczni Tomasza Wątorka wygrali pewnie 3 – 0. W żadnym z trzech rozegranych setów gospodarze nie musieli martwić się o końcowy wynik. Jaworznianie narzucili przyjezdnym swój styl gry i kontrolując przebieg boiskowych wydarzeń wygrywali pewnie i zdecydowanie 25 – 11, 25 – 20, 25 – 20.

Naszym siatkarzom w bieżącym roku kalendarzowym do rozegrania pozostał jeszcze tylko jeden mecz. Naszych siatkarzy już w najbliższą sobotę 18 grudnia czeka wyjazd do Andrychowa. Mecz z drugim w ligowej tabeli MKS będzie bez wątpienia hitem 15 serii spotkań.

11.12.2021 r.
MCKiS Jaworzno – UKS Kępa MOSiR Dębica 3 – 0 ( 25 – 11, 25 – 20, 25 – 20 )

MCKiS: Strzeżek, Grzegolec, Wojtaszkiewicz, Pietras, Poręba, Czerwiński, Gepfert ( libero ) oraz Borończyk, Buczek, Komar, Bąk, Janicki ( libero )
trener: Tomasz Wątorek

Kępa: Czaja, Karnas, Szymanik, Kusior, Wrona, Teper, Domin ( libero ) oraz Kij, Pichla, Solecki.
trener: Jan Włodarczyk.