W tym roku popularny i lubiany przez jaworznian konkurs Mini Playback Show odbędzie się już po raz dziewiętnasty. Miejskie Centrum Kultury i Sportu zaprasza wszystkich młodych artystów do udziału w tych zmaganiach. Pandemia nieco skomplikowała plany organizatorów, ale konkurs odbędzie się. W tym roku będzie miał po prostu nieco inną formułę.

XIX Konkurs Mini Playback Show odbędzie się bez występów na żywo i bez publiczności – potwierdza Monika Kuś z MCKiS.

Jurorzy oceniać będą uczestników na podstawie nadesłanych nagrań. Autorzy najlepszych kreacji otrzymają nagrody. Organizatorzy zachęcają do udziału solistów i zespoły. Konkurs adresowany jest do dzieci z jaworznickich szkół i przedszkoli. Zadaniem uczestników jest naśladowanie występu ulubionego artysty również poprzez strój i charakteryzację. Zgodnie z regulaminem każdy powinien zaprezentować wybraną przez siebie piosenkę. Wykonawcy imitują śpiew na bazie pełnego playbacku. Czas prezentacji nie powinien przekraczać 5 minut.

Występ trzeba nagrać telefonem komórkowym lub kamerą i przesłać do organizatora do 8 marca. Plik z konkursowym występem wraz z kartą zgłoszeniową i zgodą rodziców wysłać należy na adres mps@mckis.jaw.pl. Nagranie występu na płycie lub innym nośniku można również dostarczyć do Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej (ul. Jagiellońska 3). Ogłoszenie wyników XX Konkursu Mini Playback Show już 17 marca. Podczas poprzednich edycji na scenie szczakowskiego Domu Kultury pojawili się tacy artyści jak Maryla Rodowicz, Sławomir, Bruno Mars, Lady Gaga, Abba czy Katy Perry.

Tekst: GD

Zobacz także: