Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie gorąco zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnej edycji Szachowych Grand Prix Jaworzna. Impreza składać się będzie z dziewięciu cykli turniejowych, które z przerwą wakacyjną trwać będą aż do 3 grudnia b. roku, a po zliczeniu wszystkich punktów wyłonią najlepszych szachistów w naszym mieście.

Pierwsze zawody rozpoczną się już niebawem, bo w piątek 26 marca b. roku, a kolejne etapy rywalizacji przewidziane są na następujące piątki: 23 kwietnia 2021 r., 14 maja 2021 r., 4 i 25 czerwca 2021 r., a potem po wakacjach 24 września 2021 r., 22 października 2021 r., 12 listopada 2021 r. i ostatni 3 grudnia 2021 r. (terminy poszczególnych turniejów mogą ulec zmianie, ale każda zmiana daty czy godziny rozgrywek zostanie ogłoszona nie później niż tydzień przed planowanymi rozgrywkami w zakładce klubu szachowego).

Każde zawody rozpoczynać się będą tradycyjnie o godzinie 16.30., a miejscem zmagań będzie sala szachowa na pierwszym piętrze Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80 (Centrum).

Celem zawodów jest popularyzacja oraz doskonalenie umiejętności gry w szachy, a także wspólne integrowanie środowiska dzieci, młodzieży i starszych zawodników. W ramach Grand Prix udział mogą brać wszyscy chętni, a zgłoszeń należy dokonać za pośrednictwem systemu chessarbiter.com najpóźniej na dwa dni przed rozpoczęciem danego turnieju. Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona decyduje kolejność zgłoszeń. Nie ma obowiązku startu we wszystkich edycjach – do klasyfikacji liczyć się będą tylko wyniki z cykli, w których zawodnik startował.

Turniej zostanie rozegrany w jednej grupie (OPEN), w ramach tej grupy prowadzona będzie dodatkowa klasyfikacja juniorów do lat 8, do lat 10, do lat 12 i do lat 14. Sam udział w Grand Prix jest bezpłatny, od zawodników nie będzie pobierane żadne wpisowe! O miejscu w klasyfikacji generalnej decydować będzie suma zdobytych punktów w poszczególnych turniejach.

Wszelkich informacji w sprawach organizacyjnych Grand Prix udziela p. Jolanta Guzik (tel. 609-554-126). Jeszcze raz gorąco zachęcamy wszystkich miłośników i amatorów szachów do udziału w tej ciekawej, cyklicznie już organizowanej przez MCKiS rywalizacji.

Szczegóły dotyczące zawodów, podziału nagród oraz warunków uczestnictwa znajdują się w Regulaminie Grand Prix. Karta zgłoszeń i oświadczenie COVIDowe znajdują się tutaj.