Chór Sokół, który działa przy Miejskim Centrum Kultury i Sportu, świętował 10-lecie artystycznej działalności. Z tej okazji chórzyści, pod batutą Ireny Skakuj, zaprosili mieszkańców na prawdziwą muzyczną ucztę do Domu Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego. Grupie akompaniował Zygmunt Kobiałka.

Jubileuszowy koncert podzielony został na dwie części. Najpierw artyści zaśpiewali najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Publiczność żywo reagowała na to, co działo się na scenie. Goście wspólnie z chórzystami nucili słowa „Wśród nocnej ciszy” czy „Cichej nocy”. W drugiej części repertuar był już rozrywkowy. W sali teatralnej rozbrzmiewały utwory ponadczasowe, takie jak „Niech żyje bal”. Widać było, że aranżacja przypadła słuchaczom do gustu. 

Gratulacje chórzystom złożyli przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Kaczmarek oraz Monika Komańska, pełnomocnik ds. organizacyjnych Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Chór Sokół powstał w 2014 roku. Grupę tworzą pasjonaci muzyki. Od samego początku działają w strukturach Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Nabór do grupy jest cały czas otwarty, a chórzyści zachęcają, by do nich dołączyć i przekonują, że atmosfera w grupie jest bardzo przyjazna. Aby dołączyć do chórzystów, wystarczy miłość do muzyki i dobre chęci. Na kandydatów nie czekają castingi czy egzaminy – wystarczy przyjść na próbę. Odbywają się one w każdy czwartek w godz. 16-18 w Domu Kultury w Szczakowej przy ul. Jagiellońskiej 3.

Zobacz także: