Pierwszy tydzień ferii za nami. Jedną spośród wielu przygotowanych przez MCKiS atrakcji były Qulturalne ferie z rodziną, które zorganizowano w Hali Widowiskowo-Sportowej w dniach 1-4 lutego. W wydarzeniach uczestniczyło blisko 700 osób.

Jako pierwsi, w czwartek 1 lutego, pojawili się Pan Magiczny i Pani Czarująca, którzy przed jaworznicką publicznością dali niezwykły pokaz iluzji. Magiczny duet może pochwalić się niebagatelnym doświadczeniem, a i również tym, że jako jedyni iluzjoniści w Polsce odbyli tournèe po Azji. W Jaworznie zrobili spektakularne show, z popisowymi numerami, jak np. przecinanie Pani Czarującej oraz wyczarowanie królika. Niezwykła oprawa muzyczna, scenografia, a także charyzma Pana Magicznego oczarowały małych i dużych widzów.

Drugiego dnia publiczność w Hali zgromadziła się na pokazie naukowym, w którego trakcie wykonywane były rozmaite doświadczenia z zakresu fizyki i chemii. Uniwersytet rozwoju pokazał również doświadczenia z użyciem suchego lodu, co zdecydowanie zrobiło największe wrażenie na zgromadzonych.

Sobota upłynęła na karnawałowym szaleństwie. Podczas największego w mieście balu animacyjnego bawili się i mali, i duzi. Wspólne tańce, zabawy, animacje były wspaniałą odskocznią od codzienności. Pomysłowe animatorki z Zaczarowanego lasu doskonale poradziły sobie z dziećmi i ich rodzicami, którzy porzucili telefony na rzecz wspólnej zabawy. Jak to na balu karnawałowym – nie mogło zabraknąć przebrań. Można było również zauważyć rodziców, którzy z chęcią uruchomili swoją kreatywność i wyczarowali przebrania nie tylko dla swoich latorośli, ale i dla siebie. W przerwach od szaleństw nie zabrakło też warsztatów. Chętni mogli wymalować sobie buzie, wykonać karnawałowe maski, wymodelować pieski, kotki a nawet miecze z balonów lub zrobić brokatowe tatuaże. Imprezę zakończyły zabawy z chustą klanzą i wspólne zdjęcia z postaciami z bajek.

W wielkim finale Qulturalnych ferii zaprezentował się gliwicki teatr Lufcik na korbkę, którego aktorzy zaprezentowali spektakl pt. „Opowieść zimowa”, czyli historię nielubiącego zimy Utopca. Oprócz tego, że była to historia z morałem, to niosła za sobą również ekologiczne przesłanie, co należy robić, by zadbać o naszą planetę. Teatr podtrzymuje śląskie tradycje, legendy, a także gwarę, by nie poszły w zapomnienie.

Dziękujemy, że byliście z nami! Zapraszamy do galerii zdjęć📸 zebranych w ciągu czterech dni wspólnej zabawy.

Zobacz także: