9 marca odbędzie się trzecia edycja „Piątki” dla Kobiet. Biegowa i chodziarska impreza sportowa tylko dla pań. Jest to propozycja Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, organizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Uczestniczki będą mogły wybrać sportową rywalizację w biegu na 5 km lub rekreacyjne przejście nordic walking na tym samym dystansie w niezwykle ciekawym krajobrazowo terenie dookoła zalewu. Baza imprezy zlokalizowana będzie na terenie Ośrodka Wypoczynkowo-Rekreacyjnego „Sosina”.

Start w biegu jest bezpłatny i może wziąć w nim udział maksymalnie 150 zawodniczek. Zgłoszenia odbywają się w formie elektronicznej na www.mckis.jaworzno.pl oraz www.timing4u.pl i trwają do 3 marca. Do startu dopuszczone zostaną kobiety, które ukończyły 16. rok życia. Zawodniczki niepełnoletnie muszą posiadać pisemną
zgodę rodziców na uczestnictwo w biegu. Bieg będzie miał charakter sportowej rywalizacji. Uczestniczki będą klasyfikowane w klasyfikacji generalnej i w kategoriach wiekowych:
K16: 16-35 lat (2008-1989),
K36: 36-49 lat (1988-1975) 
K50: 50 lat i więcej (1974 i starsze).

Wszystkie uczestniczki biegu otrzymają pamiątkowe medale.

Marsz nordic walking, który wystartuje 5 minut po starcie biegu, będzie miał charakter rekreacyjny i udział w nim też będzie bezpłatny. Limit uczestniczek wynosi 100. Trzeba mieć ze sobą swoje kijki. Niepełnoletnie zawodniczki muszą okazać pisemną zgodę rodziców. Każda chodziarka dostanie na mecie pamiątkowy medal. Zapisy, tak jak w przypadku biegu, również trwają do 3 marca i odbywają się na www.mckis.jaworzno.pl.

Start uczestniczek:
– bieg, godz. 11.00
– rajd, godz. 11.05

Biuro zawodów czynne od godziny 9.00.

 

Zobacz także: