Prawie połowa zmagań w szachowych Grand Prix Jaworzna za nami. Po czterech rozegranych cyklach na pozycji lidera cały czas ubiegłoroczny triumfator całego cyklu Maciej Malik, który zdobywając odpowiednio 9 (1 edycja), 5,5 (II edycja), 7,5 punktu (III edycja) oraz 6 punktów (IV edycja) łącznie na swoim koncie zgromadził ich 27,5 i powiększył swoją przewagę nad drugim w tabeli zawodnikiem. A za jego plecami dalej znajduje się Igor Musiał, który co prawda ostatnie zawody ukończył na czwartym miejscu, ale tylko punkt mniej od prowadzącego lidera (5,5). Teraz na koncie Igora w sumie 25,5 punktów i cały czas szansa na ostateczny triumf. Trzecie miejsce obronił Kazimierz Zowada, który po dopisaniu 5 „oczek” (szóste miejsce) ma teraz w sumie 23,5 punkty. Dalej grupie pościgowej za podium przewodzi Jolanta Guzik (21,5 pkt), a kolejni zawodnicy z tej grupy tracą do niej bardzo niewiele.

Do rozegrania pozostało jeszcze 5 edycji turniejowych, w tym dwie w czerwcu (9 oraz 23 najprawdopodobniej rozegrane jak rok temu w plenerze – na płycie Parkingu Rowerowego MCiT tzw. Płaszczce obok Galerii „Galena”). Potem nastąpi przerwa wakacyjna i wznowienie gier ponownie we wrześniu. Cały cykl zakończą dziewiąte zmagania finałowe w piątek 17 listopada b. roku. Do tej pory sklasyfikowanych zostało aż 89 szachistów. W zmaganiach mogą brać udział wszyscy chętni i nie ma obowiązku uczestnictwa we wszystkich edycjach — do klasyfikacji zaliczone będą wyniki z tych cykli, w których zawodnik startował. Udział w zawodach oczywiście jest bezpłatny. Turniej rozgrywany jest w jednej grupie (OPEN), w ramach tej grupy prowadzona będzie dodatkowa klasyfikacja juniorów do lat 8, do lat 10, do lat 12, do lat 14 i do lat 18. Dla zwycięzców – zgodnie z regulaminem – po finałowych zmaganiach przewidziane są nagrody.

Wszelkie szczegóły dotyczące turnieju można zasięgnąć bezpośrednio u Jolanty Guzik (tel. 609-554-126) oraz na stronie internetowej MCKiS Jaworzno.

  • Wyniki ostatniej IV edycji dostępne są TUTAJ
  • Klasyfikacja Generalna po IV edycjach znajduje się TUTAJ
  • Regulamin Grand Prix dostępny jest TUTAJ