Zaczęło się niewinnie, od wspólnej gry na ślubie koleżanki- tak o początkach zespołu mówią jego założycielki, Angelika Szewc i Katarzyna Biłko.

Dzisiaj grają na terenie całego śląska i małopolski. Zespół GiS – Gitara i Skrzypce, wystąpił w Klubie “NIKO” 8 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Dźwięki gitary usłyszeliśmy za sprawą Angeliki Szewc, struny skrzypiec wprawiała w ruch Katarzyna Biłko. Koncert rozpoczął się delikatnym brzmieniem, panie zagrały znane i mniej znane utwory. Covery miłe dla ucha i porywające do tańca, takie jak “Sofia” czy “Counting Stars”. Miłośnicy kina mogli rozmarzyć się przy dźwiękach muzyki filmowej i serialowej. Panie z GiS’u zagrały znane wszystkim utwory z “Piratów z Karaibów” i “Gry o Tron”.

Jedna z pań – Angelika Szewc – na pracuje w naszej placówce. Podczas zajęć wokalnych, które prowadzi, dzieci pod jej czujnym okiem poznają rytmy i melodie. Grupa “Young Voices” ma już za sobą sporo występów w klubie, na byczyńskim rynku oraz podczas konkursów na terenie Jaworzna i nie tylko. W trakcie koncertu Angelika nie tylko zagrała, ale i zaśpiewała autorskie piosenki. Między innymi “Shapes” i “Maski i cienie”. Artystka pisze, tworzy w języku polskim i angielskim.

Podczas przerw pojawiła się dla zgromadzonych gości słodka niespodzianka – czekoladowe fondue. O każdy szczegół zadbała Anna Pycia z firmy MyDay.pl. Kawałki owoców, ciasteczka i inne smakołyki były wyśmienite.

Mamy nadzieję, że prezent z okazji Dnia Kobiet w postaci muzyki na żywo i słodkości sprawił wszystkim obecnym paniom wiele radości i poczuły się wyjątkowo w dniu ich święta.
Dziękujemy też pani Irenie Skulich-Filipiek za okazjonalny utwór poświęcony Dniu Kobiet i koncertowi GiS, który powstał pod wpływem chwili na naszej uroczystości.

Zobacz także: