Wielki rewanż walką wieczoru gali Babilon MMA 35 w Jaworznie! Mistrz wagi średniej Piotr Wawrzyniak w pierwszej obronie tytułu zmierzy się z miejscowym bohaterem Adrianem Błeszyńskim. To będzie ich druga potyczka – dwa lata temu na Babilon MMA 22 w Warszawie Wawrzyniak pokonał Błeszyńskiego w 2. rundzie. Od tego czasu ambitny “Ares” pała żądzą zemsty, a okazja nadarzy się na jego własnym terenie! Transmisja jak zawsze na kanałach grupy Polsat oraz w Polsat Box Go.

32-letni Piotr Wawrzyniak (10-5) znajduje się obecnie w najlepszym momencie kariery. Zawodnik związany z poznańskim klubem Czerwony Smok od czasu podpisania kontraktu z organizacją Babilon MMA stoczył trzy zwycięskie boje, pokonując kolejno Adriana Błeszyńskiego, Tymoteusza Łopaczyka i Adama Łagunę. Ostatnia wygrana na gali Babilon MMA 28 w Nowym Targu przyniosła mu mistrzowski pas w wadze średniej (do 84 kg). W pierwszej obronie tytułu Wawrzyniak będzie faworytem, ale słynącego z waleczności “Aresa” nigdy nie wolno przekreślać, bo jest niebezpieczny do samego końca!

– Nie lekceważę Adriana, znamy się już trochę i mniej więcej wiem, czego się po nim spodziewać. Oczywiście od ostatniej walki sporo mogło się zmienić, ale ja wiem, co muszę zrobić w klatce, żeby obronić mój pas. Wygram ponownie! – zaznacza Wawrzyniak.

Adrian Błeszyński to dumny reprezentant Sportowego Zagłębia i serce federacji Babilon MMA, dla której stoczył już 6 kapitalnych pojedynków. “Ares” występy w klatce przeplata z walkami bokserskimi na galach Babilon Boxing Show. Ostatnie dwa zwycięstwa przybliżyły Błeszyńskiego do trzeciej mistrzowskiej szansy. W poprzednich dwóch próbach “Ares” był naprawdę bliski celu – najpierw na Babilon MMA 12 zremisował z Pawłem Pawlakiem po dramatycznej pięciorundowej wojnie, w której był o krok od zwycięstwa, a w rewanżu na Babilon MMA 18 przegrał decyzją sędziów. 21 kwietnia w Jaworznie Błeszyński spróbuje upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – wziąć odwet na swoim pogromcy i po raz trzeci zaatakować mistrzowski pas w wadze średniej. Do trzech razy sztuka?

– Nadal mam marzenia sportowe, chcę zdobyć mistrzowski pas Babilon MMA! – mówi ambitny „Ares”. – Odzywają się do mojego managera nawet federacje freakowe. Wiadomo, że tam są większe pieniądze do zarobienia, ale póki co jestem sportowcem i idę zrealizować swoje marzenie!

Karta walk Babilon MMA 35

Walka wieczoru (o mistrzowski pas):
5 x 5 min – 84 kg: Piotr Wawrzyniak (10-5) vs Adrian “Ares” Błeszyński (10-5-1)
Walki zawodowe:
3 x 5 min – 70 kg: Filip Lamparski (6-2) vs Kamil “Krzok” Krzewina (3-1)
3 x 5 min – 84 kg: Adrian Dudek (5-2) vs Michał “Zająć” Balcerczak (3-3)

Gala Babilon MMA 35 w Jaworznie:

Termin: 21 kwietnia 2023
Bilety: www.eventim.pl/artist/babilon-mma
Miejsce: Hala Widowiskowo-Sportowa MCKiS Jaworzno (ul. Grunwaldzka 80)
Transmisja: kanały grupy Polsat oraz Polsat Box Go


Śledź Babilon MMA:
www.babilonmma.pl
www.instagram.com/babilonmma
www.facebook.com/babilonmma