W minioną sobotę, 8 lipca, na starcie dziewiątego Rajdu Rowerowego i Pieszego na Orientację stanęło 139 zawodników, a wśród nich byli nie tylko jaworznianie, bo gościliśmy również mieszkańców m.in. Siemianowic, Chrzanowa, Katowic, Tychów, Bielska-Białej, Krakowa, a nawet Wrocławia. Wielu uczestników podkreślało, że w rajdzie biorą udział od samego początku.

W tym roku baza rajdu usytuowana była przy Klubie MCKiS Niko w jaworznickiej dzielnicy Byczyna. Rywalizacja przebiegała na czterech trasach. Do wyboru uczestnicy mieli dwie trasy piesze na dystansie 15 lub 25 kilometrów oraz dwie trasy rowerowe na dystansie 25 lub 40 kilometrów. Punkty kontrolne znajdowały się w Jaworznie, Balinie oraz Luszowicach. Zadaniem uczestników było jak najszybsze znalezienie punktów kontrolnych zaznaczonych na otrzymanej mapie. O kolejności w końcowej klasyfikacji rajdu decydowała liczba prawidłowo zaliczonych punktów kontrolnych, natomiast w przypadku równej liczby punktów – czas pokonania trasy.

Rajd zakończył się o godzinie 15.00 i ukończyło go 139 zawodników. Na mecie rajdu na wszystkich czekał ciepły posiłek, woda oraz pamiątkowy medal, a zwycięzcy uhonorowani zostali dyplomami i nagrodami. Dodatkowo przeprowadzono konkurs z wiedzy o Rajdzie, a uczestnicy, którzy udzielili poprawnych odpowiedzi, zdobyli cenne nagrody.