10 lipca na starcie siódmego Rajdu Rowerowego i Pieszego na Orientację stanęło 126 zawodników, a wśród nich byli nie tylko jaworznianie, bo gościliśmy również mieszkańców m.in. Siemianowic, Chrzanowa, Katowic i Wojkowic. Wielu uczestników podkreślało, że w rajdzie biorą udział od samego początku.

W tym roku start i meta usytuowane były przy ul. Krakowskiej 8, na parkingu obok stadionu miejskiego “Victoria”. Rywalizacja przebiegała na czterech trasach. Do wyboru uczestnicy mieli dwie trasy piesze na dystansie 15 lub 25 kilometrów oraz dwie trasy rowerowe na dystansie 25 lub 40 kilometrów. Punkty kontrolne w większości znajdowały się w Jaworznie, ale cztery z szesnastu ukryto w… Balinie. Zadaniem uczestników było jak najszybsze znalezienie punktów kontrolnych zaznaczonych na mapie. O kolejności w końcowej klasyfikacji rajdu decydowała liczba prawidłowo zaliczonych punktów kontrolnych, natomiast w przypadku równej liczby punktów – czas pokonania trasy.

Rajd zakończył się o godzinie 15.00 i ukończyło go 124 zawodników. Na mecie rajdu na wszystkich czekał ciepły posiłek i pamiątkowy medal, a zwycięzcy uhonorowani zostali dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo przeprowadzono konkurs z wiedzy o Rajdzie, a uczestnicy, którzy udzielili poprawnych odpowiedzi, zdobyli cenne nagrody.