Pamięci ofiar

Przedstawiciele władz miasta oraz mieszkańcy oddali cześć pamięci ofiar zamordowanych w 1940 r. przez hitlerowców. Uroczystości odbyły się w niedzielę, 2 czerwca. Przed pomnikiem Ofiar Faszyzmu w Ciężkowicach
złożono kwiaty. 20 mieszkańców zginęło w odwecie za atak na Otto Kremlinga, komendanta Niemieckiej Policji z Sosnowca. Tylko dzięki interwencji miejscowych Niemców i ks. Andrzeja Mroczka udało się ocalić Ciężkowice przed spaleniem i zniszczeniem. Uczestnicy uroczystości wzięli też udział w mszy świętej odprawionej w intencji zamordowanych.

Koniec cyklu

30 maja zakończył się cykl warsztatowych spotkań w ramach Akademii Bezpieczeństwa. W zajęciach udział wzięło około 660 uczniów klas pierwszych z wszystkich 7 szkół średnich z terenu naszego miasta. Warsztaty na temat bezpiecznego korzystania ze środków komunikacji elektronicznej prowadzone były przez Miejskiego Rzecznika Konsumentów. Druga część zajęć poświęcona była problemowi agresji.

Pies pogryzł dziecko

Do groźnego zdarzenia doszło 3 czerwca, na ulicy Grunwaldzkiej. Spacerującego tam 11-letniego chłopca zaatakował pies rasy pitbull. Z obrażeniami ciała dziecko przewiezione zostało do szpitala. Policjanci badają okoliczności zdarzenia. Udało się ustalić, że właścicielką psa jest 40-letnia mieszkanka Jaworzna. Gdy doszło do wypadku, kobieta była pod wpływem alkoholu i opiekowała się 6-letnią córką. Jaworznianka trafi ła do aresztu, a psa oddano na obserwację.

Tekst: GD

Zobacz także: