Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie po raz dwunasty było organizatorem Mistrzostw Jaworzna Szkół w Siłowaniu na Rękę. Tym razem w organizację zawodów włączył się “FUD-MEN” spółka jawna oraz Federacja Armwrestling Polska, którzy ufundowali znaczącą część efektownych nagród rzeczowych. W mistrzostwach wzięli udział uczniowie reprezentujący jaworznickie szkoły podstawowe oraz ponadgimnazjalne. Po obowiązkowym ważeniu, które miało miejsce od godziny 8.00 pod okiem licencjonowanych sędziów posiadających uprawnienia Federacji Armwrestling Polska Tomasza Szewczyka oraz Mariusza Grochowskiego przystąpiono do rywalizacji w siłowaniu na rękę.
Impreza stała na wysokim poziomie sportowym i cieszyła się sporym zainteresowaniem nie tylko ze strony uczestników, ale również publiczności. Rywalizowano w następujących kategoriach wagowych:
I Szkoły podstawowe dziewczęta kategoria open na prawą rękę, chłopcy kategorie do 60 kg, do 75 kg oraz powyżej 75 kg na prawą rękę. Dodatkowo najlepsza czwórka z każdej kategorii miała prawo rywalizować w kategorii open na lewą rękę.

II Szkoły ponadgimnazjalne dziewczęta kategoria open na prawą rękę, chłopcy kategorie do 60 kg, do 80 kg oraz powyżej 85 kg na prawą rękę. Podobnie jak w przypadku gimnazjów najlepsza czwórka z każdej kategorii rywalizowała w kategorii open na lewą rękę.
W trakcie mistrzostw prowadzona była również klasyfikacja drużynową wśród szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych. Najlepsi w poszczególnych konkurencjach zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami, pucharami oraz statuetkami które wręczali Najsilniejszy Człowiek Świata 2012 roku w Armwrestlingu, prezes FUD-MEN sp. jawna w Jaworznie Lucjan Fudała oraz dwunastoktotny mistrz Polski w armwrestlingu, wicemistrz Europy z 2018 roku w tej dyscyplinie, wiceprezydent Federacji Armwrestling Polska Mariusz Grochowski.

Wyniki:

Klasyfikacja drużynowa Szkoły Podstawowe
1. SP nr 13
2. SP nr 6
3. SP nr 18

Klasyfikacja indywidualna

Szkoły Podstawowe

I. Dziewczęta kategoria open

1.Alicja Tomczyk
2. Dominika Słaboń
3. Aleksandra Masternak

II. Chłopcy 60 kg
1.Piotr Ropacz
2.Jakub Kwiecień
3.Dawid Patucha

III. Chłopcy 75 kg
1. Kacper Pawłowicz
2. Mateusz Fudała
3. Szymon Figura

III. Chłopcy + 75 kg
1. Dawid Ciszeki
2. Kacper Sędor
3. Konstantyn Kornienko

IV. Chłopcy open

1.Patryk Gut
2.Dawid Ciszek
3.Jakub Jedlecki

Klasyfikacja drużynowa Szkoły Ponadgimnazjalne
1.ZSP nr 3
2.ZSP nr 2
3.I LO

Klasyfikacja indywidualna

Szkoły Ponadgimnazjalne
I. Dziewczęta kategoria open
1.Anna Przybysz
2.Julia Czopek
3.Maja KAjdy

II. Chłopcy 60 kg
1.Rafał Jazowski
2.Kacper Melczyk
3.Łukasz Jasiński

III. Chłopcy 80 kg
1. Łukasz Kopyść
2.Daniel Oblizajek
3. Henrik Harutynyan

III. Chłopcy + 80 kg
1. Łukasz Kossobudzki
2.Paweł Kopyść
3.Kacper Lipiński

IV. Chłopcy open
1.Łukasz Kossobudzki
2.Łukasz Kopyść
3.Paweł Kopyść

Organizatorzy składają podziękowanie za pomoc “FUD-MEN” spółka jawna w Jaworznie oraz Federacji Armwrestling Polska za pomoc przy organizacji mistrzostw.