Podopieczni Tomasza Wątorka, drugoligowi siatkarze Miejskiego Centrum Kultury i Sportu awansowali do Tauron 1 ligi !!! W turnieju finałowym, który rozgrywany był w Chełmie, w dniach 5 – 7 maja br., nasz zespół zajął drugie miejsce i tym samym uzyskał prawo gry na pierwszoligowych parkietach w sezonie ligowym 2023/2024. Awans wywalczyła również drużyna gospodarzy finałowych zmagań CHKS Arka Chełm.

Siatkarze MCKiS bardzo dobrze rozpoczęli finałowy bój wygrywając w swoim inauguracyjnym, piątkowym spotkaniu z zespołem ECO Team AZS STOELZLE Częstochowa 3 – 0.

W drugim meczu podopieczni Wątorka mieli niewiele do powiedzenia z CHKS Arką Chełm, przegrywając po jednostronnym widowisku 0 – 3. Po tym zwycięstwie drużyna z Chełma zapewniła sobie awans do Tauron 1 ligi mając na swoim koncie dwa zwycięstwa. Dzień wcześniej gospodarze turnieju pokonali bowiem UKS Spartę Grodzisk Mazowiecki 3 – 0.

Siatkarze z Grodziska Mazowieckiego w swoim, drugim meczu rozegranym w sobotnie popołudnie wygrali z ECO Team AZS STOELZLE Częstochowa 3 – 0

W walce o drugie, premiowane awansem do Tauron 1 ligi miejsce po rozegraniu czterech spotkań pozostały drużyny z Jaworzna i Grodziska Mazowieckiego. Los tak chciał, że o to miejsce oba zespoły zmierzyły się w ostatni, niedzielny dzień turnieju. Po dwóch, pierwszych setach meczu nasz zespół był bliżej upragnionego awansu. Podopieczni Tomasza Wątorka po wygraniu seta numer jeden 25 – 19 i seta numer dwa 31 – 29 mogli zacząć czuć się już pierwszoligowcami…
Tego co wydarzyło się i działo się w kolejnych odsłonach spotkania nie śniło się nawet telewizyjnym sprawozdawcom tego starcia. W dwóch kolejnych partiach waleczna Sparta z Grodziska Mazowieckiego wygrała 25 – 15 i 25 – 20 doprowadzając tym samym do wyrównania stanu rywalizacji 2 – 2. O wszystkim decydował więc tie break. W piątym secie rozpędzeni „spartanie” wyszli na prowadzenie 9 – 5, a gdy poważnej kontuzji doznał przyjmujący naszej drużyny Jakub Grzegolec, wszystkie znaki na niebie i ziemi w tym momencie meczu wskazywały, że 1 liga dla Jaworzna wciąż pozostanie w sferze marzeń….I wtedy wydarzył się siatkarski cud…..Nasi siatkarze zaczęli odrabiać straty, nie zwiesili głów, grali swoje i…….wygrali 15 – 12 !!!! NIEMOŻLIWE stało się faktem !!!! Nasz zespół wywalczył awans do TAURON 1 ligi !!!!

Turniej z Chełmie zakończył mecz pomiędzy CHKS Arką Chełm, a ECO Team AZS STOELZLE Częstochowa. W meczu o przysłowiową „ pietruszkę „ częstochowianie wygrali z CHKS 3 – 2.

W tym miejscu należą się wielkie gratulacje dla naszego zespołu i całego sztabu szkoleniowego !!!

Panowie wykonaliście kawał dobrej roboty !!!

Po dwóch sezonach spędzonych w 2 lidze wracamy na pierwszoligowe boiska i mamy nadzieję, że nie będzie to tylko krótki epizod.

Gratulacje z awansu składamy również drużynie CHKS Arka Chełm dziękując jednocześnie za organizację finałowego turnieju.