Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie również przyłączyło się do akcji Różowa Skrzyneczka. Koordynatorkami akcji zostały Monika Komańska i Katarzyna Pokuta.

Na czym polega akcja? Jej celem jest zamieszczenie w damskich toaletach skrzyneczek wyposażonych w artykuły higieniczne – podpaski i tampony. Są nie tylko wsparciem dla osób, którym akurat zabrakło środków higieny osobistej, ale również – a może przede wszystkim – wsparciem dla osób, dla których zakup takich środków jest znaczącym obciążeniem domowego budżetu. Na skrzyneczkach znajduje się także numer kontaktowy do telefonu zaufania dla osób potrzebujących wsparcia.

Sześć nowych i w pełni wyposażonych skrzyneczek zostanie zainstalowanych w damskich toaletach w: Hali sportowej przy ul. Piłsudskiego 88, Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Grunwaldzkiej 80, Hali Sportowej przy ul. Inwalidów Wojennych 18, Domu Kultury przy ul. Jagiellońskiej 3, Klubie MCKiS Niko ul. Na Stoku 14 i Klubie MCKiS Kasztan przy ul. Kasztanowej 30. Środki można pobierać w godzinach otwarcia niniejszych placówek.

Bardzo dziękujemy firmie Tradex i jej właścicielowi Michałowi Gąsiorowskiemu-Kutyle za okazane wsparcie i wyposażenie naszych skrzyneczek w niezbędne środki higieniczne.

– Oczywiście każdy może przyłączyć się do akcji, przekazując wybranej placówce podpaski oraz tampony – zachęcają koordynatorki.

Zobacz także: