Już 15 listopada w szczakowskim Domu Kultury im. Z. Krudzielskiego odbędzie się kolejne spotkanie z tradycją. RegionALE to cykliczna impreza, która ma za zadanie promowanie i kultywowanie tradycji ludowych. W Tym dniu na scenie zaprezentują się wszystkie jaworznickie zespoły śpiewacze, dodatkowo wystąpi zespół śpiewaczy Swojanie.

– MCKiS od zawsze wspiera lokalny folklor. To ważna część naszego dziedzictwa, naszej tożsamości – podkreśla Monika Komańska, pełnomocnik ds. organizacyjnych w MCKiS. – Od początku swojego istnienia Jaworzno leżało na pograniczu dwóch ważnych regionów. Nie może więc dziwić fakt, że miało to wpływ na jaworznickie zwyczaje, które są pewną mieszanką dwóch kultur, małopolskiej i śląskiej, oczywiście z przewagą tradycji krakowskich. Dlatego nasz festiwal ma w swojej nazwie ALE. Jaworznu tradycjami jest bliżej do Krakowa, ale bliskość Śląska też odegrała tu swoją rolę – dodaje.

Wejściówki na to wydarzenie można odebrać w Domu Kultury im. Z. Krudzielskiego w Szczakowej od najbliższego poniedziałku, 6 listopada w godzinach 8-18.

Serdecznie zapraszamy!

Zobacz także: