Luty na pewno nie był miesiącem jaworznickiej koszykówki. W tym okresie drużyna MCKiS Jaworzno przegrała wszystkie cztery spotkania i sukcesywnie spadała w ligowej tabeli. Na szczęście luty to najkrótszy miesiąc w roku, a wraz z nadejściem marca przyszło od dawna wyczekiwane zwycięstwo Sokołów!

W sobotę – 2 marca – przeciwnikiem podopiecznych trenera Bilińskiego była przedostatnia drużyna grupy C – KS Start Meble Dobrodzień. Choć rywal był teoretycznie z “niższej półki”, to o zwycięstwo wcale nie było łatwo, bowiem od pierwszego gwizdka to goście dyktowali warunki tego spotkania. Przyjezdni wykorzystywali każdy błąd jaworznian i po zdominowaniu strefy podkoszowej zdobywali łatwe punkty. Mimo iż goście raczej stronili od agresywnej defensywy, to gospodarze mieli ogromne problemy ze znalezieniem czystej drogi do kosza. W końcówce kwarty dwiema celnymi trójkami Dobrodzień wyszedł na 12 punktowe prowadzenie (25:13).

W drugiej kwarcie gra jaworznian powoli zaczęła się stabilizować. Zawodnicy MCKiS zaczęli zamieniać wypracowane pozycje na punkty, a agresywniejsza defensywa sprawiła, że goście zupełnie pogubili się w swoich zagraniach. Trener Biliński, aby utrzymać wysokie tempo gry, wprowadził do rotacji wszystkich dostępnych tego dnia zawodników. Przyniosło to oczekiwany efekt, gdyż zawodnicy z Dobrodzienia w drugiej części kwarty całkowicie opadli z sił. Dzięki temu Jaworzno do przerwy zniwelowało straty do zaledwie dwóch oczek (41:43).

Początek drugiej połowy to całkowita dominacja jaworznian. Precyzyjnie budowane ataki pozycyjne Sokoły wykańczały celnymi trafieniami z obwodu, a liczne kontry kończyły się efektownymi wsadami. Goście w tym fragmencie gry nie mieli żadnego argumentu, aby przeciwstawić się Sokołom, a sami, w ciągu 10 min., rzucili zaledwie 8 punktów, przy 28 oczkach gospodarzy.

W ostatniej ćwiartce Dobrodzień próbował jeszcze odmienić losy spotkania, ale bezskutecznie. Jaworzno, podtrzymując swoją dobrą grę, kontrolowało przebieg wydarzeń na boisku do ostatniej sekundy. Ostatecznie MCKiS wygrywa spotkanie 88:67, przerywa pasmo niepowodzeń i stabilizuje swoją pozycję w pierwszej ósemce tabeli.

To zwycięstwo daje nadzieję, że jaworznianie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i w zbliżającej się dużymi krokami fazie play-off pokuszą się o niejedną niespodziankę. Aktualnie MCKiS Jaworzno plasuje się na 6. pozycji z dorobkiem 37 punktów (13 zwycięstw, 11 porażek), a szansa na poprawienie dorobku nadarzy się już w najbliższa sobotę – 9 marca – kiedy to nasz zespół zmierzy się z Hensfortem Przemyśl. Początek meczu w Hali Sportowej MCKiS, przy ul. Inwalidów Wojennych 18, o godz. 20.00!

MCKiS Jaworzno – KS Start Meble Dobrodzień 88:67 (13:25; 28:18; 28:8; 19:16)

MCKiS Jaworzno: Dusiło – 20 (1×3), 14 zb.; Roszkowski – 19 (1×3); Boryka 13 (1×3); Brzozowski – 10 (2×3); Grochowski – 10 (2×3); Dąbek – 9 (1×3); Zawadzki – 5 (1×3); Cepuchowicz – 2; Cierniecki.