W ostatnim meczu fazy zasadniczej rozgrywek o mistrzostwo I ligi, siatkarze Miejskiego Centrum Kultury i Sportu, po zaciętej pięciosetowej batalii, przegrali z drużyną KPS Siedlce 2:3. Tym samym podopieczni Mariusza Łozińskiego zajęli 9. miejsce w ligowej tabeli i w drugim etapie rozgrywek zagrają z Buskowianką Kielce o miejsca 9 – 10. W fazie play-off zagrają natomiast siedlczanie, którym przyjdzie rywalizować z liderem rozgrywek – zespołem Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Pozostałe pary pierwszej rundy play-off wyglądają następująco: Stal Nysa – Gwardia Wrocław, Krispol Września – Norwid Częstochowa oraz MKS Ślepsk Suwałki – BBTS Bielsko Biała. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech wygranych spotkań.

Naszej drużynie, po wcześniejszym zapewnieniu sobie utrzymania w gronie I-ligowców, na zakończenie sezonu pozostanie rywalizacja o 9. lokatę z Buskowianką Kielce. Pojedynek ten dla żadnej z drużyn nie ma realnego znaczenia, więc można się spodziewać, że trenerzy obu drużyn pozwolą się zaprezentować na parkiecie zawodnikom, którzy do tej pory nie mieli okazji do dłuższej gry, jednocześnie dając zasłużony odpoczynek swoim liderom, zmagającym się po wymagających rozgrywkach z mniejszymi, bądź większymi urazami.

Pierwszy mecz tej rywalizacji odbędzie się w najbliższą sobotę – 9 marca – w Kielcach. Do Jaworzna zawodnicy wrócą na rewanż zaplanowany na 13 marca (godz. 19.00). A jeśli w dwóch meczach nie uda się rozstrzygnąć tej rywalizacji, dzień później – w czwartek, 14 marca (godz. 18.00) – także w Jaworznie, rozegrane zostanie spotkanie finałowe.

MCKiS Jaworzno – KPS Siedlce 2:3 (21:25, 21:25, 25:18, 25:22, 8:15)