Podczas tegorocznych ferii realizowaliśmy program pod hasłem „Feryjna ART Przystań”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty artystyczne, gdzie dzieci wzbogaciły swoje umiejętności manualne, nauczyły się cierpliwości i skupienia. Był to też czas relaksu dla naszych najmłodszych twórców. Zorganizowaliśmy warsztaty pirografii, podczas których uczestnicy wypalali na drewnianych szkatułkach florystyczne wzory. Techniką decoupage ozdabiano prezentowe mydełka dla babci i dziadka, malowano kubki wg własnego projektu. Podczas warsztatów z glinką samoutwardzalną dzieci ulepiły fantazyjne miseczki na drobiazgi. Zorganizowaliśmy wyjazd do Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie na spektakl pt. „Pippi Pończoszanka”, a wizyty w Multikinie na seansie „Kot w butach: Ostatnie życzenie”, „Zadziwiający kot Maurycy”, doskonale wypełniały czas feryjnej laby. Różnorodne gry i zabawy zespołowe urozmaicały czas zajęć w klubie.

W ostatni dzień ferii odbył się „Karnawałowy przekładaniec”, gdzie przygotowaliśmy dla naszych milusińskich wiele zabaw muzycznych i papieroplastycznych oraz słodki poczęstunek.

Podsumowując, kolejne ferie zaliczmy do udanych. Dziękujemy wszystkim dzieciom za miłe i twórcze spotkania. Jak zwykle byliście super.

Ewelina Karweta, instruktor MCKiS

Zobacz także: