Za nami Dzień Otwarty połączony z otwarciem Centrum Kulturalno-Społecznego im. Mirosława Ciołczyka. Wydarzenie przyciągnęło licznych mieszkańców, na których czekało mnóstwo atrakcji -malowanie twarzy, ścieżka sensoryczna, ręcznie robione przypinki oraz słodki poczęstunek to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na odwiedzających. Jako pierwsi nowy budynek odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 18 i starszaki z Przedszkola Miejskiego nr 4, którym towarzyszyli prezydent miasta Paweł Silbert i radny Mirosław Pieczara, z którego inicjatywy powstał obiekt.

Otwarcie nowego Centrum Kulturalno-Społecznego im. Mirosława Ciołczyka to wynik pracy i wysiłku wielu osób. Dzięki naszej współpracy i zaangażowaniu mieszkańców Ciężkowic, w tym Radnego Mirosława Pieczary, którzy od lat czuli potrzebę stworzenia takiego miejsca, udało się zrealizować ten projekt od dziś otwarty dla wszystkich mieszkańców – podkreślał w czasie Dnia Otwartego Paweł Silbert – Jak widać po dzisiejszej frekwencji, ludzie oczekiwali takiego miejsca, gdzie mogliby się spotykać, czerpać z kulturalnej oferty i budować wspólne więzi. Jestem przekonany, że Centrum Kulturalno-Społeczne stanie się istotną częścią życia mieszkańców Ciężkowic.

Centrum Kulturalno-Społeczne, mieszczące się przy ul. Mroczka 49, to nie tylko miejsce spotkań, ale także siedziba Miejskiego Centrum Kultury i Sportu oraz filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie. Dodatkowo, w budynku znajduje się również siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciężkowicach.

Budynek uwzględnia również potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Dobudowana klatka schodowa wraz z podnośnikiem platformowym zapewnia wygodny dostęp dla wszystkich. Ponadto, budynek został wyposażony w nowoczesne rozwiązania technologiczne jak np. pompa ciepła, instalacja fotowoltaiczna, wentylacja oraz klimatyzacja. Przed budynkiem zapewniono także miejsca parkingowe, w tym te dla osób niepełnosprawnych.

Realizacja tego projektu była możliwa dzięki współpracy Radnego Mirosława Pieczary, mieszkańców Ciężkowic oraz Prezydenta Miasta, którzy zrozumieli potrzebę stworzenia takiego miejsca. Dzięki staraniom oraz wsparciu rządowej dotacji z Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych, udało się projekt zrealizować.

Koszt inwestycji wyniósł blisko 5,5 mln złotych, z czego znaczną część pokryto z pozyskanych środków unijnych. 

Zobacz także: