W minioną sobotę 13.01 oraz środę 17.01 nasza drużyna MCKiS Jaworzno rozegrała swoje spotkania w ramach rozgrywek II ligi koszykówki mężczyzn odpowiednio z KK Polonią Bytom oraz KS Pogoń Rudą Śląską.

Sobotni mecz w Bytomiu do łatwych nie należał. Gospodarze od początku meczu próbowali narzucić swój styl gry lecz dobrze przygotowani do tego spotkania jaworznianie szybko przechylili szalę na swoją stronę. Prowadzenia w tym spotkaniu nie oddaliśmy od początku do samego końca meczu. Agresywną obroną wyprowadzaliśmy zabójcze kontrataki, które kończyliśmy łatwymi punktami z pomalowanego. Konsekwentna gra w ataku pozwoliła otworzyć się naszym obwodowym, którzy tego dnia były niezwykle skuteczni.

Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 83:72 dla MCKiS Jaworzno. Najlepiej w tym spotkaniu zaprezentowali się: Przemek Gworek – 16 punktów, 6 zbiórek, Dawid Weiss – 15 punktów, Radek Lemański – 13 punktów.

W środę rozegraliśmy spotkanie z nieobliczalną w tym sezonie Rudą Śląską. Lepiej zaczęli gospodarze, którzy szybko objęli prowadzenie 6:0. Jednak tego dnia tylko na tyle pozwoliliśmy naszym rywalom. W mgnieniu oka doprowadziliśmy do stanu 6:6 i zdominowaliśmy rudzki parkiet. Przez całe 40 min konsekwentnie nękaliśmy gospodarzy mocną defensywą i szybkimi kontrami. Do tego dołożyliśmy celne rzuty zza łuku, które całkowicie podcięły skrzydła zawodnikom Pogoni.

Wysokie zwycięstwo Jaworzna 102:69. Wyróżniającymi postaciami tego spotkania byli: Emil Podkowiński – 20 punktów, Przemek Gworek – 15 punktów, Dawid Weiss – 13 punktów.

MCKiS Jaworzno po 18 rozegranych meczach zajmuję wysoką 3 lokatę z bilansem 13 zwycięstw oraz 5 porażek.

Kolejne spotkanie MCKiS Jaworzno rozegra na wyjeździe z AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 20 stycznia (sobota) o godz. 18.00 w Hali AWF przy ul. Mikołowskiej 72a w Katowicach.