Ładowanie Wydarzenia
Serdecznie zapraszamy na wystawę prac plastycznych z zakresu malarstwa ludowego i haftu z terenu Jaworzna i okolic, która odbędzie się 28 czerwca o godz. 17.00 w Domu Kultury im. Z. Krudzielskiego w Szczakowej.
Genowefa Frąs z życiem artystycznym Jaworzna zetknęła się w roku 2012 gdy ciekawości trafiła do Saloniku Literackiego prowadzonego przez Dominika Sochę w Teatrze Sztuk. Tam spotkała członków Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie i zainspirowana ich twórczością postanowiła propagować dokonania tego środowiska. Podjęła więc współpracę z lokalną gazetą “Co Tydzień”, w której zaczęła regularnie zamieszczać eseje na temat wybranych wierszy i obrazów członków Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jaworznie.
W maju 2014 r. wzięła udział w I Naukowej Konferencji Interdyscyplinarnej, na której wygłosiła referat pt. “Współczesna poezja górnicza na podstawie wierszy Jana Drąga, poety z Jaworzna”.
Chętnie sięga również po farby i pędzle. Wykonuje obrazy, które wykorzystuje w tematycznych wykładach, wygłaszanych w placówkach kulturalnych.
W 2016 r. w klubie “Relax” zorganizowała pierwszą swoją indywidualną wystawę obrazów o tematyce ludowej, osadzonej w tradycji i historii Jaworzna, zwłaszcza obszaru Niedzielisk – dzielnicy, z której pochodzi.
Wstęp wolny.

Wystawa potrwa do 14 lipca.

Podziel się tą informacją ze znajomymi: