Ładowanie Wydarzenia

W sobotę 15 czerwca wystartuje największy w regionie Międzypokoleniowy Rajd Nordic Walking – „Geosfera 2024”. Zapraszamy na start nie tylko sympatyków dyscypliny, ale wszystkich lubiących aktywne spędzać wolny czas. Wiek nie ma znaczenia! Zapisy już ruszyły, dlatego prosimy chętnych do udziału w imprezie o potwierdzenie zgłoszenia przez stronę internetową zgloszenia.mckis.jaworzno.pl, ponieważ obowiązuje limit startujących osób.

Rajd to już w sumie 12. edycja zawodów a drugą pod nową, zmienioną i rozbudowana nazwą. Wzorem lat ubiegłych impreza odbywać się będzie pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta. Start i meta rajdu zlokalizowane będą tradycyjnie na terenie Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOSFERA. Uczestnicy będą mogli wybrać długość trasy, jaką będą chcieli pokonać. Dla osób “czujących się na siłach” przewidziano trasę o długości 9 km, natomiast dla zawodników, którzy tę piękną trasę będą chcieli pokonać rekreacyjnie, przygotowano dystans 6 km.

Panel zgłoszeń jest już czynny, a zapisów elektronicznych można będzie dokonać do wyczerpania limitu zgłoszeń (limit wynosi 600 osób) lub najpóźniej do czwartku 13 czerwca włącznie. Przypominamy, że udział w rajdzie dla wszystkich uczestników jest bezpłatny, a osoby nieletnie mogą wziąć w nim udział po wypełnieniu przez rodzica/opiekuna specjalnego oświadczenia.

Nordic Walking, czyli marsz z kijkami może w zasadzie uprawiać każdy. Bez względu na wiek, kondycję i wagę. Zdrowy, aktywny styl życia to jest to, czego w dzisiejszych czasach każdemu potrzeba. Dlatego dyscyplina ta zyskuje coraz to większe uznanie i coraz więcej osób korzysta z tej formy rekreacji. Także mieszkańcy Jaworzna upodobali sobie tę piękną dyscyplinę, czego dowodem jest udział wielu osób w tego typu imprezach licznie organizowanych na terenie naszego miasta.

Jeszcze raz zachęcamy do udziału w imprezie i zapraszamy do zgłoszeń. Szczegóły w regulaminie imprezy dostępnym TUTAJ.

Zobacz także:

Podziel się tą informacją ze znajomymi: