Tylko jeden punkt zaważył na zwycięstwie Przedszkola Miejskiego nr 27 w tegorocznej Olimpiadzie Sportowo-Rekreacyjnej „Od przedszkolaka do olimpijczyka” im. Adama Kasprzyka. Finał zmagań młodych sportowców odbył się w minioną sobotę, 13 maja, w Hali Widowiskowo-Sportowej. Organizatorami wydarzenia były Miejskie Centrum Kultury i Sportu i Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Wydarzenie współorganizowała Szkoła Podstawowa nr 7.

Dzieci rywalizowały w takich konkurencjach, jak bieg z przechodzeniem przez szarfę, wyścigi na czworakach, bieg slalomem, bieg z woreczkami, sztafeta, rzucanie woreczkami do celu i łączony skok w dal.

Najpierw odbył się finał B, czyli zmagania, w których przedszkolaki walczyły o miejsca od 6. do 10. W tej części zawodów rywalizowały dzieci z przedszkoli miejskich nr 7, 24, 4, 12 i z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 14. – Najlepsze okazało się Przedszkole Miejskie nr 4. Drugą lokatę zajęło Przedszkole Miejskie nr 7, a na trzecim stopniu podium stanęły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 12 – wylicza Robert Długosz z działu sportu MCKiS. – Młodzi zawodnicy i zawodniczki z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 14 uplasowali się na miejscu czwartym, a na miejscu piątym swoje zmagania zakończyły dzieciaki z Przedszkola Miejskiego nr 24 – informuje.

W finale A o miejsca od 1. do 5. zmagały się dzieci z PM 27, 2, 18, 10 i oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 7. – Po zakończeniu ostatniej z siedmiu konkurencji i zsumowaniu wszystkich punktów okazało się, że pierwsze miejsce zajęło Przedszkole Miejskie nr 27, które wyprzedziło reprezentację Przedszkola Miejskiego nr 10 o zaledwie jeden punkt. Jednym punktem rywalizację o drugie miejsce przegrały z kolei przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 2. Czwartą pozycję zajęło Przedszkole Miejskie nr 18, a na piątym miejscu uplasowały się dzieci z oddziału przedszkolnego SP 7 – wymienia Robert Długosz.

Nikt nie wyszedł jednak z hali z pustymi rękami. Przedszkolaki dostały słodycze, pamiątkowe koszulki, dyplomy i puchary ufundowane przez organizatorów.
Patronat honorowy nad olimpiadą sprawował Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.