Jaworzniccy bokserzy skutecznie zawalczyli o medale na mistrzostwach Śląska w boksie. Osiem krążków zdobyli zawodnicy Akademii Boksu Roberta Gortata. Czworo z nich zdobyło mistrzowskie tytuły. Mistrzami zostali Amelia Wydmuch, Martyna Jarząbek, Jakub Wawszczyk i Mateusz Szubielski. Srebrne medale wywalczyli Dorota Wawszczyk i Krzysztof Saternus, a brązowe Igor Czerwieński i Filip Cieżak. – Zajęliśmy bardzo dobre, siódme miejsce w klasyfikacji punktowej. Z Akademii startowało 10 zawodników, zabrakło rywalki dla Gabrieli Wawszczyk w kat. 48 kg kadetki – podkreśla Robert Gortat.

W dwa medale na mistrzostwach Śląska wzbogacili się też pięściarze z JaworTeamu. Złoto zdobył Adam Cisowski w kat. 52 kg. Brązowy medal zawisł na szyi Wojciecha Jordana, który walczył w kat. do 92 kg. Miejsca na podium zagwarantowali sobie również Szymon Kajda w kat. 75 kg i Marcel Ptak w kat. 80 kg. Ale z racji tego, że w ich kategoriach było bardzo dużo zawodników, a co za tym idzie również dużo walk, to nie starczyło czasu na finałowe pojedynki. Dlatego ostateczny bój o medale musi się odbyć w innym terminie, który wyznaczy Śląski Związek Bokserski.

– Dla innych naszych zawodników udział w mistrzostwach Śląska był cennym doświadczeniem, zwłaszcza że były to ich pierwsze walki – podkreśla Przemysław Siedliński, prezes Jaworznickiego Klubu Bokserskiego JaworTeam. – Czujemy jednak niedosyt, jeśli chodzi o walkę Agnieszki Kirker. Jej przeciwniczka weszła na wagę, ale nie pojawiła się na ringu. To spowodowało, że naszej pięściarce nie przysługuje żaden medal – dodaje.