Ładowanie Wydarzenia

Już 15 lutego (czwartek) o godzinie 13.30 w Podcieniach Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się spotkanie z Marią Kocot, pisarką mieszkającą i pochodzącą z Bytomia. Tym razem spotkanie poświęcone będzie najnowszej książce autorki – „Obrazy tamtych dni”.

Akcja wydarzeń najnowszej powieści również osadzona jest w realiach II wojny światowej i toczy się w Argentynie, Auschwitz, rodzimym mieście autorki, czyli Bytomiu, ale i w sąsiadującym z Jaworznem Bukownie, w którym pani Maria spędza każdą wolną chwilę. Opowieści Marii Kocot przenoszą czytelnika w czasy II wojny światowej, głównie opowiadają o miłości, która pozwala przetrwać piekło wojny. Jest to już piąta książka autorki.

Z wykształcenia Maria Kocot jest doktorem nauk ekonomicznych i na co dzień wykłada na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, z powodzeniem rozwijając karierę naukową. Pierwsze spotkanie autorskie pani Maria miała w Jaworznie w ubiegłym roku i spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem mieszkańców. Sympatyczne usposobienie autorki, jej lekkie pióro i umiejętność opowiadania, to gwarancja dobrze spędzonego czasu.

Zapraszamy!

Zobacz także:

Podziel się tą informacją ze znajomymi: