Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

Przed nami jubileuszowy Koncert Noworoczny 2022 – Viva Wiedeń – Viva Hollywood’’

Tradycją jest, że kolejny Nowy Rok witamy koncertem muzyki klasycznej. Tak będzie i tym razem!

Z przyjemnością pragniemy zaprosić Państwa 16 stycznia 2022 r. na godz. 17:00 do odnowionych wnętrz Hali Widowiskowo-Sportowej, gdzie odbędzie się wyjątkowy, 20 jubileuszowy, Koncert Noworoczny.

Każdego roku w Jaworznickiej Hali Widowiskowo-Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, odbywa się Koncert Noworoczny – prestiżowe wydarzenie muzyczne. Rangę nadaje mu duże zainteresowanie melomanów i wypełniona sala. Impreza wpisuje się w tradycję noworocznych koncertów wiedeńskich.

Planowane wydarzenie to niezwykła muzyczna podróż, która w poprzednich latach zdążyła już podbić serca publiczności. Dlatego tegoroczny koncert, będzie miał wyjątkową, atrakcyjną formę. Dwie części koncertu to połączenie tradycji i nowoczesności, której towarzyszyć będzie niepowtarzalna oprawa artystyczna, taneczna wraz z spektakularnymi wizualizacjami, które zapamiętacie Państwo na długo!

W świat wiedeńskiego walca, popisowych arii i duetów ze znanych oper i operetek, wprowadzą Państwa soliści oraz znakomici muzycy orkiestry symfonicznej, pod batutą maestro Woytka Mrozka. Wystąpią: Justyna Gęsicka, Agnieszka Grabowska, Edyta Piasecka, Ladies Trio, Sławomir Naborczyk, Michał Kutnik, Maksymilian Mrozek, Kenny Hooster oraz Vincent Schirrmacher- solista opery Wiedeńskiej. 

I część – Viva Wiedeń

Koncert Wiedeński swoim charakterem wiernie nawiązuje do tradycji wielkich, wiedeńskich gali noworocznych, koncertów odbywających się w Wiedniu oraz na scenach całego świata. Publiczność usłyszy największe przeboje takich kompozytorów jak: Johann Strauss, Franciszek Lehár oraz Giuseppe Verdi.

II część – Viva Hollywood

Druga część koncertu przeniesie nas w świat muzyki filmowej. W repertuarze znajdą się znane muzyczne motywy przewodnie znanych i lubianych filmów, które na stałe wpisały się w kanon kultury popularnej. W symfonicznym brzmieniu będziemy mogli wysłuchać autorskich kompozycji: Ennio Morricone, Henry’ego Manciniego czy Johna Williamsa, które wybrzmiały w filmach takich jak: „Gwiezdne Wojny”, „Dawno temu w Ameryce” oraz „Śniadanie u Tiffaniego”.

Serdecznie zapraszamy!

Cena biletu: 120,00 zł

Bilety do nabycia od 8 grudnia 2022 r.

  • w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Grunwaldzka 80, w godz. 7.00 do 15.00

  • Bilety na fakturę do nabycia w Dziale Kultury przy ul. Krakowskiej 8, w godz. od 7.00 do 15.00

Regulamin Koncertu Noworocznego-> TUTAJ

 

koncert

 

logo babilon

Podziel się tą informacją ze znajomymi: