Ładowanie Wydarzenia

Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie zaprasza do udziału w 2. Miejskim Zimowym Rajdzie Nordic Walking w Ciężkowicach. Impreza, która odbędzie się w sobotę, 24 lutego została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta.

Na starcie Rajdu stanąć może 200 miłośników spacerów z kijkami (taki obowiązujący limit uczestników zaplanowany jest przez organizatorów), dlatego gorąco prosimy, aby nie zwlekać ze zgłoszeniem się do tej zimowej imprezy. Trasa Rajdu jest doskonałą wizytówką naszego Miasta i pokrywa się w większości z organizowanym już od siedmiu lat kwietniowym Rajdem Nordic Walking w Ciężkowicach. Jest to pętla o długości około 8 kilometrów, prowadzi leśnymi ścieżkami przez malowniczą dolinę Żabnika w Ciężkowicach. Impreza skierowana do mieszkańców naszego miasta jest formą rodzinnej rekreacji bez typowej rywalizacji sportowej, ma na celu promocję zdrowego trybu życia, zachęcenie do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz integrację osób w różnym przedziale wiekowym.

Start Rajdu zaplanowany jest na godzinę 10.00, biuro zawodów, początek trasy i meta zlokalizowane będą tradycyjnie przy ul. Zdrojowej w Jaworznie–Ciężkowicach. Organizatorem Rajdu jest Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie natomiast współorganizatorem Urząd Miejski w Jaworznie.

Zgłoszenia do Rajdu przyjmowane będą poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej zgloszenia.mckis.jaworzno.pl (panel zgłoszeniowy Miejski Zimowy Rajd Nordic Walking) od poniedziałku 5 lutego, a trwać będą do wyczerpania limitu zgłoszeń albo najpóźniej do czwartku 22 lutego. Można również zgłosić się w biurze zawodów w dniu imprezy, ale tylko jeśli będą dostępne wolne miejsca.

W dniu zawodów potwierdzać swoją obecność i odbierać numery startowe będzie można już od godziny 8.30. Przed startem – około godziny 9.50 zaplanowana jest rozgrzewka prowadzona przez instruktora Nordic Walking, która będzie towarzyszyć startującym zawodnikom i prowadzić grupę. Wyjście na trasę przewidziane na godzinę 10.00.

W rajdzie nordic walking prawo startu mają osoby, które ukończą 18 lat. Osoby, które nie ukończyły 18 lat, mogą wystartować w rajdzie pod warunkiem podpisania zgody przez rodzica/opiekuna prawnego (w biurze zawodów) lub przyniesienia ze sobą na miejsce stosownego oświadczenia o starcie dziecka na wyłączną odpowiedzialność rodzica/opiekuna prawnego (dostępne na stronie). Wszyscy zawodnicy muszą zostać zweryfikowani, a warunkiem dopuszczenia zawodnika do Rajdu będzie złożenie podpisu pod listą startową w biurze zawodów. Po dotarciu na metę każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Z kolei wszyscy zawodnicy będą mogli wziąć udział w konkursie organizowanym bezpośrednio po zakończeniu Rajdu oraz posilić się ciepłym posiłkiem.

Dodatkowo w tym roku podczas rajdu odbędzie się zbiórka. „Idziemy dla Julki” – to hasło towarzyszące tegorocznym zmaganiom, dodatkowo zachęcamy do odwiedzenia strony: siepomaga.pl/julia-pakulska i pomocy.

Zapraszamy mieszkańców Jaworzna oraz wszystkich chętnych i spragnionych zimowych przechadzek w pięknym otoczeniu przyrody. Każdy może się sprawdzić i znów poczuć atmosferę sportowej, przyjaznej rywalizacji.

Wszelkie informacje można znaleźć w regulaminie imprezy dostępnym TUTAJ, a także bezpośrednio w Dziale Sportu MCKiS, Paweł Wróbel – 32 745 10 30 wew. 84.

Zobacz także:

Podziel się tą informacją ze znajomymi: