Koszykarze MCKiS Jaworzno w świetnym stylu zakończyli ligowe zmagania w tym roku. W minioną sobotę – 21 grudnia – podopieczni Przemysława Bilińskiego, przed własna publicznością, rozgromili outsidera rozgrywek – zespół MUKS 1811 Unia Tarnów 103:61.

Drużyna gości nie zasmakowała jeszcze w tym sezonie zwycięstwa, więc przed meczem to koszykarze MCKiS byli zdecydowanym faworytem tego spotkania. Od pierwszego gwizdka “jaworznicki walec” rozpędzał się punktując rywali z każdej możliwej pozycji, zarówno spod samego kosza jak i dalekiego dystansu. Pierwsza kwarta wysoko wygrana przez Sokoły 39:14.

W drugiej kwarcie miejscowi, ciesząc się z wysokiego prowadzenia, złapali lekką zadyszkę, a tarnowianie, kosz po koszu, odrabiali straty. Ta odsłona przyniosła dużo więcej walki po obu stronach parkietu, jednak goście odrobili ostatecznie tylko 4 oczka. Do przerwy 58:37 dla MCKiS.

Druga połowa to dominacja Sokołów. Już na początku trzeciej kwarty jaworznianie ponownie włączyli najwyższy bieg, całkowicie zniechęcając tarnowian do dalszej gry. W tej ćwiartce MCKiS dosłownie zamurował dostęp do swojego kosza, pozwalając rywalom trafić tylko 9 punktów, a sam, głównie dzięki rzutom dystansowym, zaaplikował rywalom 29 oczek.

Ostatnia część gry pozostała już tylko formalnością. Trener gospodarzy dał szansę gry zawodnikom, którzy do tej pory występowali w mniejszym wymiarze czasowym. “Młodzież” świetnie sobie radziła, wcale nie ustępując pola bardziej doświadczonym rywalom. Ostatecznie MCKiS Jaworzno miłym akcentem zakończył 2019 rok, wysoko wygrywając to spotkanie 103:61.

Najlepiej w naszych szeregach ponownie zaprezentował się Paweł Bogdanowicz zapisując na swoim koncie 32 punkty (8/9 za 3 pkt), 12 zbiórek, 2 asysty oraz 3 przechwyty.

MCKiS Jaworzno – MUKS 1811 Unia Tarnów 103:61 (39:14; 19:23; 29:9; 16:15)

MCKiS Jaworzno: Bogdanowicz – 32(8×3); Grochowski – 23(5×3); Dusiło – 17; Brzozowski – 13(3×4); Wróblewski – 6; Fleszar – 4; Krakowiak – 4; Roszkowski – 3; Cierniecki – 1; Nowacki – 0; Lemański – 0.

Na kolejne spotkanie z udziałem naszej drużyny zapraszamy w Nowym Roku – 11 stycznia. O godzinie 20.00, w hali MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18, podejmować będziemy zespół BS Polonia Bytom. W pierwszym starciu obu drużyn to jaworznianie byli górą 84:60.