Mieszkańcy Wspólnoty Betlejem zapraszają do odwiedzenia żywej szopki i wystawy stajenek z całego świata. Jak co roku, w Betlejemskim Ogrodzie Biblijnym na gości stowarzyszenia czekają owce, osły, kucyki, a także gęś, struś i kangur. Działa kawiarenka, a tuż obok płonie ognisko, na którym można upiec sobie kiełbaskę.

Betlejemczycy wystąpili też w programie TVP1 pt. „Między Ziemią a Niebem”. Odcinek o Betlejem został wyemitowany w Boże Narodzenie przed Aniołem Pańskim i papieskim błogosławieństwem „Urbi et Orbi”. – Kręcenie 45-minutowego programu jest sporym przedsięwzięciem. Ekipa filmowa gościła u nas kilka razy, a studio, przeznaczone na rozmowy z gośćmi zostało urządzone w naszym Oratorium – relacjonuje ks. Mirosław Tosza, prezes stowarzyszenia Betlejem.

Bożonarodzeniowy odcinek „Między Ziemią a Niebem” poprowadzili, znani ze szklanego ekranu – Paulina Guzik i Grzegorz Miśtal. Betlejem zostało wybrane do świątecznej odsłony programu nieprzypadkowo. Zdaniem członków Redakcji Audycji Katolickich TVP, to jaworznickie miejsce idealnie wpisuje się w słowa papieża Franciszka o ubogich, którzy nas wszystkich ewangelizują. W domu przy ul. Długiej 16 można bowiem odnaleźć istotę Świąt Bożego Narodzenia. Mieszkańcy Betlejem, są ubodzy nie tylko materialnie, ale również w duchu. Ale mimo tego, że posiadają niewiele, to chcą się dzielić tym, co mają, i do wspólnego stołu zapraszają też innych ludzi.

Najnowszą propozycją betlejemczyków jest wspomniane zaproszenie do żywej szopki i do betlejemskiej kawiarenki. – Szopki, tę żywą, jak i wystawę tych z całego świata, będzie można zobaczyć do niedzieli, 8 stycznia. Zapraszamy serdecznie w godz. 9-19, nie tylko od święta. Zachęcamy też do uczestnictwa w mszach św. – podkreśla ks. Mirosław.

A jeśli ktoś nie obejrzał odcinka programu „Między Ziemią a Niebem” w telewizji, to nic straconego. Można będzie go znaleźć już niebawem w internecie na platformie vod.pl.

AZ-H

W żywej szopce można zobaczyć np. owieczki
| fot. Anna Zielonka-Hałczyńska

Zobacz także: