Sześcioro zawodników MCKiS-u reprezentowało nasze miasto na halowych Lekkoatletycznych Mistrzostwach Śląska. Zawody odbyły się w  minioną sobotę (27 stycznia) w Ostrawie. Rywalizowało ok. 800 zawodników z Polski i Czech – juniorów i seniorów.

Padło kilka najlepszych halowych wyników sezonu. Startowali też reprezentanci Polski, m.in. Justyna Święty, nasza znakomita biegaczka (400 m) oraz Czech.

Jaworznianie dzielnie walczyli, poprawiając rekordy życiowe. Najlepiej poszło seniorom w biegu na 1000 m. Wyniki były znakomite: Paulina Gaj, mimo nękającej ją kontuzji, zajęła trzecie miejsce i zdobyła brązowy medal, Dawid Waloski zdobył srebrny medal, a debiutująca w kategorii juniorek Alicja Wąsowicz, po zaciętej walce na finiszu, zajęła piąte miejsce w biegu na 300 m, a również debiutujący w juniorach Patryk Górski, z nowym rekordem życiowym, był piąty w pchnięciu kulą. Z kolei Bartosz Zemła zajął szóste miejsce w pchnięciu kulą juniorów – i też z rekordem życiowym. Niewiele do takiego rekordu zabrakło Patrykowi Szymczakowi w biegu na 200 m.

Tymczasem Piotr Kuzak, startujący w niedzielnym mityngu w Brzeszczach, świetnie zaprezentował się w biegu na 60 m, poprawiając rekord życiowy (Piotr nie mógł wystąpić w sobotę w Ostrawie z powodu egzaminów na uczelni).
Na naszych młodzików i dzieci czeka po feriach start w Mistrzostwach Śląska.

Wyniki i postawa zawodników MCKiS Jaworzno budzą nadzieję na jeszcze lepsze wyniki w sezonie letnim. Teraz zawodnicy mocno trenują do sezonu – mówi Józef Bednarczyk, trener sekcji lekkoatletycznej MCKiS.