Wczoraj koszykarze MCKiS Jaworzno rozegrali ostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej II ligi koszykówki mężczyzn. Naszym rywalem był zespół SSK Rzeszów, który przed tym spotkaniem zajmował 11 miejsce w tabeli. Mecz z wysokiego C zaczęli gospodarze, którzy szybko wyszli na prowadzenie 8:2 i trener naszego zespołu, Przemysław Biliński, zmuszony był poprosić o przerwę na żądanie. Krótki time-out przyniósł oczekiwany rezultat. Nasza gra stała się płynniejsza w ofensywie oraz dołożyliśmy mocniejszą defensywę. Odrobiliśmy straty i co najważniejsze kontrolowaliśmy wydarzenia na parkiecie. Po pierwszych 10 min 25:22 dla MCKiS. Druga odsłona prowadzona pod nasze dyktando. Konsekwentna i cierpliwa gra w ofensywie przynosiła otwarte pozycje, które zamienialiśmy na łatwa punkty spod kosza. Od stanu 42:32 zanotowaliśmy totalny przestój i przez ostatnie 3 min 2 kwarty trafiamy tylko 2 punkty przy 10 rzuconych przez SSK Rzeszów.

Do przerwy nieznaczne prowadzenie MCKiS-u 44:42. Po przerwie gospodarze kontynuują bardzo dobrą grę, a my straciliśmy zupełnie skuteczność. SSK wyprowadza zabójcze kontry i po 30 minutach gry przegrywamy 70:63. W czwartej kwarcie mecz nabrał tempa i gra mocno się zaostrzyła. Boiskowym cwaniactwem wykazali się nasi koszykarze, którzy perfekcyjnie rozegrali końcówkę spotkania i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Po niezwykle ciężkim spotkaniu wygrywamy 82:79. Po rundzie zasadniczej i przed fazą PLAY – OFF zajmujemy 3 lokatę z bilansem 19 zwycięstw i 7 porażek. W tym spotkaniu najlepiej zaprezentowali się: Maciek Maj – 14 punktów, 14 zbiórek, Dawid Weiss – 12 punktów, 6 zbiórek, Emil Podkowiński – 12 punktów, Radek Lemański – 11 punktów.

SSK Rzeszów – MCKiS Jaworzno
79:82 (22:25;20:19;28:19;9:19)

MCKiS Jaworzno: Maj – 14; Podkowiński – 12; Weiss – 12(2×3); Lemański – 11(3×3); Goldammer – 8, Zub – 8; Gworek – 5; Grochowski – 4; Dąbek – 4; Michalski – 4; Roszkowski.