Aż 5 do 0 wygrała z pierwszoligową ZAKSĄ Strzelce Opolskie siatkarska drużyna MCKiS Jaworzno. Pierwszy przed nadchodzącym sezonem kontrolny mecz podopieczni nowego trenera Sokołów, Tomasza Wątorka, rozegrali we własnej hali w czwartek, 19 sierpnia. Jaworznicki zespół, który przed wakacjami zaliczył spadek do 2. ligi, chce w nowym sezonie odrobić straty.

Pierwszy mecz kontrolny zagraliśmy naprawdę bardzo dobrze i chcielibyśmy taki poziom gry prezentować w każdym naszym kolejnym spotkaniu – zaznacza Tomasz Wątorek. – W drużynie przeciwnika zabrakło, co prawda, trzech doświadczonych siatkarzy, którzy tego dnia nie weszli na parkiet, ale nie zmienia to faktu, że nasi zawodnicy zagrali bardzo dobrze, zwłaszcza w ataku. Choć początek spotkania był dla nas nieco nerwowy, to chłopaki szybko się ogarnęli i zyskali przewagę nad przeciwnikiem – relacjonuje.

Nowy szkoleniowiec Sokołów przeszedł do jaworznickiego klubu z SMS-u PZPS Spała, gdzie był jednym z trenerów drugoligowego zespołu. Drużyna w minionym sezonie awansowała do TAURON 1. Ligi, do której chce powrócić MCKiS.

– Przed nami sporo kontrolnych meczów, dwa turnieje. Mamy więc dużo okazji, by się rozegrać, dopracować grę, nadrobić braki – zaznacza.

W czwartkowym meczu z ZAKSĄ Sokoły wygrały wszystkie sety. Pierwszy i ostatni do 19, drugi i trzeci do 17, a czwarty do 10. Najlepiej punktującymi zawodnikami jaworznickiej drużyny okazali się Karol Borończyk (18 pkt.), Paweł Żeliński (11 pkt.), Mateusz Pietras (11 pkt.) i Jakub Grzegolec (10 pkt.).

W środę, 25 sierpnia, podopieczni trenera Wątorka rozegrali mecz z mocnym MKS-em Będzin (wyniki można znaleźć na facebookowym profilu zespołu: MCKiS Jaworzno-siatkówka). Natomiast w nadchodzący weekend, 27 i 28 sierpnia, jaworznicka drużyna weźmie udział w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Burmistrza Andrychowa.

W czwartek, 2 września, Sokoły podejmą AZS AGH Kraków, by dzień później zagrać z tym zespołem również mecz w stolicy Małopolski. We wtorek, 7 września, przeciwnikiem MCKiS-u będzie czeska VK Ostrava, a w piątek, 17 września, jaworznicki team powalczy z TKS-em Tychy. Kilka dni wcześniej, 11 i 12 września, podopieczni trenera Wątorka wezmą udział w turnieju w Krośnie.

Drugoligowe zmagania rozpoczną się 25 września. W meczu pierwszej kolejki MCKiS zagra z UKS-em Kępa MOSiR Dębica. Następnie, 2 października, podejmie we własnej hali MKS Andrychów, a tydzień później, 9 października, w wyjazdowym spotkaniu zmierzy się z UMKS-em Kęczanin Kęty.

W 2. lidze zespoły zagrają w czterech grupach. Po zakończeniu rundy zasadniczej po dwa najsłabsze teamy z każdej z grup spadną do niższej ligi, a po dwa najlepsze awansują do półfinałów. W finale o awans do TAURON 1. Ligi powalczą cztery drużyny, grając w systemie „każdy z każdym”. Na zaplecze PlusLigi przedostaną się dwa najlepsze drugoligowe zespoły.

Anna Zielonka-Hałczyńska

Siatkarze świetnie się spisali w meczu z ZAKSĄ Strzelce Opolskie | fot. Andrzej Pokuta