Mocnym akcentem drugiej odsłony obchodów 100-lecia powstania klubu piłkarskiego Victoria Jaworzno był mecz finałowy Pucharu Polski na szczeblu PPN Chrzanów z Nadwiślaninem Gromiec. Spotkanie zakończyło się sukcesem naszych piłkarzy, a tę część obchodów rozpoczęła msza święta w intencji klubu.

W 100 lat od powstania TS Victoria Jaworzno, 18 listopada o godz. 13 na murawie Stadionu Miejskiego “Victoria” sędzia odgwizdał początek meczu. To było sportowe wydarzenie związane nie tylko z uczczeniem jubileuszu klubu, także pucharowe starcie i jednocześnie ostatni mecz rundy jesiennej.

Mecz od pierwszej minuty wzbudzał wiele emocji, wiadomo było, że niełatwo będzie wygrać. Pierwsza bramka drużyny z Libiąża postawiła na nogi naszych piłkarzy, którzy szybko odrobili straty, zdobywając po paru minutach bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Po przerwie nasi piłkarze od razu przystąpili do ataku, zdobywając prowadzenie. Kolejna bramka naszych, przy jeszcze jednym golu Nadwiślanina Gromiec dała Victorii 1918 Jaworzno zwycięstwo 3:2 i piękne zwieńczenie rundy finałowej o Puchar Polski oraz podsumowanie niedzielnych obchodów. Ten sukces uplasował Victorię 1918 Jaworzno na 6. miejscu wadowickiej ligi okręgowej. Na wiosnę klub będzie kontynuował rozgrywki w Pucharze Polski.

To nie koniec świętowania stulecia powstania klubu. Klub szykuje dla kibiców jeszcze dwie niespodzianki.

Obchody będą obejmować też inne działania. W najbliższym czasie chcemy zorganizować halowy turniej piłkarski drużyn młodzieżowych. Przed nami wydanie książki o historii klubu. Została nam do dopracowania i zweryfikowania ostatnia klubowa sekcja – piłki nożnej. Myślę, że początek roku 2019 to będzie data wydania książki – zapowiada Szymon Kędroń, działacz Stowarzyszenia Victoria 1918 Jaworzno.