Koszykarze MCKiS Jaworzno podtrzymali zwycięską passę i w ubiegłą sobotę – 11 stycznia – na własnym parkiecie odprawili z kwitkiem drużynę BS Polonia Bytom 81:71. Samo spotkanie jednak nie należało jednak do łatwych, miłych i przyjemnych.

Drużyna gości w ostatnich tygodniach prezentowała się naprawdę dobrze i w tym meczu napsuła sporo krwi naszym zawodnikom. Początek spotkania rozgrywany był w bardzo wysokim tempie. Obie ekipy konsekwentnie realizowały swoje założenia taktyczne co nie pozwalało żadnej z nich zbudować bezpiecznej przewagi. W 8. minucie gry gospodarze prowadzili już 17:9 lecz zryw polonistów w końcówce kwarty pozwolił zniwelować straty do zaledwie 3 oczek (21:18).

W drugiej kwarcie punkty wpadały na przemian, a wynik cały czas oscylował w granicach remisu, przy czym nie brakowało efektownych zagrań po stronie jaworznian. Do przerwy 39:33 dla MCKiS.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze cały czas musieli zachowywać pełną koncentrację, gdyż każdy najmniejszy błąd bytomianie zamieniali na łatwe punkty. Konsekwentna gra w ofensywie pozwoliła Sokołom zbudować 10-punktowe prowadzenie przed ostatnią kwartą.

Wypracowany zapas sprawił, że w czwartej części gry trener Biliński dał szansę gry także zawodnikom rezerwowym, którzy – mimo nacisku gości – zdołali utrzymać przewagę do końca meczu.

W naszym zespole po raz kolejny najlepiej punktującym zawodnikiem był Paweł Bogdanowicz. Zanotował na swoim koncie 20 punktów, 4 zbiórki, 2 asysty oraz 3 przechwyty. Doskonałe zawody rozegrał również Michał Brzozowski, który do 19 punktów dołożył 5 asyst.

MCKiS Jaworzno – BS Polonia Bytom 81:71 (21:18; 18:15; 23:19; 19:19)

MCKiS : Bogdanowicz – 20(1×3); Brzozowski – 19(3×6); Grochowski – 14(2×3); Wróblewski – 9(1×3); Dusiło – 8; Krakowiak – 7(1×3); Roszkowski – 2; Nowacki – 2; Cierniecki – 0; Fleszar – 0; Jarek.