Wystartowała wiosenna odsłona kampanii Pola Nadziei, organizowanej przez Hospicjum Homo Homini im. św. Brata Alberta w Jaworznie. To ogólnoświatowa akcja, której symbolem są żonkile. Polega ona na promocji hospicyjnej działalności. W tym roku odbywa się na świecie już po raz 25., a w Jaworznie po raz 18. Inauguracja tegorocznych Pól Nadziei odbyła się w niedzielę, 12 marca, w ATElier Kultury. Przed publicznością wystąpiła Grupa Wokalna Karoliny Sypniewskiej.

– Po raz kolejny zbieramy fundusze na rzecz osób ciężko chorych, objętych opieką hospicyjną. Symbolem kampanii jest żonkil. Gdy wiosną pięknie zakwita, przypomina właśnie o tym, że obok nas są osoby cierpiące, oczekujące naszego wsparcia – podkreśla Joanna Dziubanik, prezeska jaworznickiego hospicjum. – Kiedy spieszymy z pomocą naszym chorym, przekraczamy pewną barierę cierpienia, lęku przed odejściem, ale dajemy też nadzieję na życie w otoczeniu serdecznych ludzi – dodaje.

Darczyńcy nie zawiedli i licznie zjawili się przy ul. Mickiewicza 2. Głównym punktem programu był występ wokalistek z trzech grup (dwóch dziecięcych i jednej dla młodzieży i dorosłych), prowadzonych w ATElier Kultury przez Karolinę Sypniewską. Artyści zaprezentowali utwory o miłości, w tym m.in. przeboje „O mnie się nie martw” oraz „Mały Książę” Kasi Sobczyk i „Miłość rośnie wokół nas” z kinowego hitu „Król Lew”.

Pani Karolina prowadzi wspomniane grupy wokalne od września ubiegłego roku. – Jedna z grup dziecięcych ma próby w siedzibie ATElier w Jeleniu, dwie kolejne grupy, ta dla dzieci i ta dla starszych, mają zajęcia w Centrum – przyznaje Karolina Sypniewska. – Podczas inauguracji Pól Nadziei moi podopieczni wystąpili wspólnie po raz pierwszy. To była nasza premiera – podkreśla.

Jak dodaje, występ dla hospicjum był dla wokalistów wielkim wyróżnieniem. – Była to wspaniała okazja, by dzieci przekonały się, co jest ważne w życiu. Jeszcze przed dniem koncertu mieliśmy spotkanie z panią prezes Joanną Dziubanik, która opowiedziała nam, jak działa hospicjum i co ma na celu koncert. Tłumaczyła, że w tej imprezie chodzi nie tylko o pokazanie talentów, ale również o to, że śpiewając, możemy pomóc w zbiórce pieniędzy na pomoc potrzebującym – zaznacza.

Datki na rzecz funkcjonowania Hospicjum Homo Homini im. św. Brata Alberta można przekazywać podczas różnych imprez charytatywnych lub na konto stowarzyszenia. Można też przeznaczyć na rzecz placówki 1,5 proc. swojego podatku.

Anna Zielonka-Hałczyńska

Kampanię Pola Nadziei zainaugurował występ grup prowadzonych przez Karolinę Sypniewską z ATElier Kultury | fot. Anna Zielonka-Hałczyńska