Od poniedziałku, 24 maja, wracają stacjonarne zajęcia prowadzone w placówkach Miejskiego Centrum Kultury i Sportu. Instruktorzy MCKiS już nie mogą się doczekać ponownego spotkania po pandemicznej przerwie z uczestnikami swoich zajęć. Mają mnóstwo pomysłów i zapału do pracy.

Wszystkie zajęcia, które w czasie pandemii prowadzone były z wykorzystaniem formuły online, od poniedziałku będą się już odbywały stacjonarnie. Odwieszamy również te zajęcia, których z uwagi na bezpieczeństwo uczestników w czasie pandemii nie można było organizować – podkreśla Barbara Halaś, kierownik działu kultury w MCKiS.

Latem planujemy uruchomienie kina plenerowego w sąsiedztwie Hali Widowiskowo-Sportowej w centrum miasta. Spotykać się będziemy też na piknikowych imprezach, które organizowane będą w różnych częściach Jaworzna. W ramach cyklu imprez „Z rodziną w plenerze” bawić się będziemy m.in. nad Sosiną, w parku Podłęże czy na Rynku.

To oznacza, że znów działać będą wszystkie pracownie, a grupy teatralne, śpiewacze czy plastyczne wrócą do regularnych spotkań w siedzibach placówek MCKiS. Dobrych wiadomości jest więcej. Poza znanymi i lubianymi przez jaworznian zajęciami, do oferty przygotowanej przez instruktorów MCKiS dołączają też nowe propozycje. Trwa nabór na zajęcia w ramach Pracowni Animacji Poklatkowej. To propozycja dla osób, które interesują się filmem i technikami jego realizacji. Druga nowość to grupy teatralne dla dzieci i młodzieży.

– Zapraszam osoby w wieku od 12 do 16 lat, które chcą poznawać magię teatru, rozwijać się artystycznie, doskonalić swoje umiejętności i talenty – zachęca Katarzyna Pokuta z MCKiS. Osoby zainteresowane nowymi zajęciami dzwonić mogą na numer 501 205 221.

Dodatkowo ruszają jeszcze warsztaty teatralne, które prowadził będzie Marcin Miliński. To instruktor, który prowadził w naszym mieście grupy teatralne oraz teatr lalkowy. – Na zajęcia zapraszam uczniów szkół podstawowych. W ramach zajęć dzieci będą uczyć się właściwej dykcji, intonacji czy mimiki. To umiejętności, które przydadzą się nie tylko na scenie – zapewnia Marcin Miliński.

Wszystkie zajęcia odbywać się będą zgodnie z zasadami sanitarnymi obowiązującymi w czasie pandemii.

Monika Komańska

Pełnomocnik ds. organizacyjnych Miejskiego Centrum Kultury i Sportu

Bardzo się cieszymy, że pandemiczne obostrzenia pozwalają już na to, by powrócić do zajęć stacjonarnych. Wiadomo, że kontakt online nie może zastąpić tradycyjnego spotkania z drugim człowiekiem. To rozwiązanie świetnie się sprawdzało, gdy zakażeń było dużo i względy bezpieczeństwa wymagały izolacji, ale i tak wszyscy tęskniliśmy za tradycyjną formą naszych zajęć. Teraz znów będziemy mogli się widywać. Czekamy na Was w placówkach Miejskiego Centrum Kultury i Sportu. Do zobaczenia!

Powrót do stałych zajęć w formie stacjonarnej to nie wszystko. Znoszenie pandemicznych ograniczeń, pozwala na organizację ciekawych wydarzeń w plenerze. Pracownicy MCKiS już od dawna nad tym pracują. W nadchodzącym sezonie jaworznianie liczyć mogą na sporo propozycji. Już wiadomo, że latem spotkamy się na seansach w kinie plenerowym. W tym roku kinowy ekran stanie jednak nie na plantach, a w podcieniach Hali Widowiskowo-Sportowej w centrum miasta.

Spotykać się będziemy też na piknikowych imprezach, które organizowane będą w różnych częściach Jaworzna. W ramach cyklu imprez „Z rodziną w plenerze” bawić się będziemy m.in. nad Sosiną, w parku Podłęże czy na Rynku. Trwają też przygotowania do obchodów Święta Rodziny i Dni Jaworzna.

Instruktorzy MCKiS myślą już również o tegorocznej Akcji Lato i pracują nad przygotowaniem programów, które spodobają się małym jaworznianom. Pomysłów nie brakuje. – W tym roku, ze względów bezpieczeństwa, stawiamy przede wszystkim na zajęcia w plenerze – zapowiada Barbara Halaś.

Trwa nabór na zajęcia w ramach Pracowni Animacji Poklatkowej. To propozycja dla osób, które interesują się filmem i technikami jego realizacji. Druga nowość to grupa teatralna dla młodzieży w wieku od 12 do 16 lat.

Szczegółowe informacje na temat zajęć organizowanych przez MCKiS znaleźć można w mediach społecznościowych i na stronie internetowej placówki (www.mckis.jaw.pl). O szczegółach imprez będziemy na bieżąco informować.

Grażyna Dębała

| fot. Andrzej Pokuta