Świetna passa jaworznickich siatkarzy i koszykarzy! W sobotnich pojedynkach nasze drużyny “rozłożyły” przeciwników, a początki sezonu dobrze rokują, bo nie przegrały żadnego meczu.

Trzecie kolejne zwycięstwo wywalczyli siatkarze MCKiS Jaworzno. 5 października jaworzniccy zawodnicy grający w KRISPOL 1. Lidze Mężczyzn, wygrali 3:0 z AZS AGH Kraków. W pierwszym secie gra była bardzo wyrównana i do samego końca tej części meczu szala zwycięstwa przechylała się to na jedną, to na drugą stronę. Ostatecznie MCKiS Jaworzno zdobyło 27 punktów, a krakowscy sportowcy o dwa punkty mniej. W dwóch kolejnych setach jaworzniccy zawodnicy nie pozostawili rywalom złudzeń – byli wyraźnie lepsi i wygrali kolejno 25:18 i 25:12.

Obawialiśmy się tego meczu. AZS AGH Kraków to mocna i nieobliczalna drużyna. Dlatego bardzo cieszymy się z wygranej – komentuje Mariusz Syguła, trener MCKiS Jaworzno.

Dzięki trzem zwycięstwom – z KFC Gwardią Wrocław (3:1), z KPS Siedlce (3:1) i z AZS AGH Kraków (3:0) – Sokoły
zajmują drugą pozycję w ligowej tabeli, mając na koncie 9 punktów. Na pierwszym miejscu, z 12 punktami, jest Stal Nysa S.A.

Kolejny mecz, piątej ligowej kolejki, jaworznianie rozegrają w sobotę, 12 października, o godz. 17.00 z Mickiewiczem Kluczbork. Nasi siatkarze zmierzą się z rywalami w hali sportowej MCKiS przy ul. Inwalidów Wojennych 18. Liczą na gorący doping.

Dobry weekend mieli też drugoligowi koszykarze MCKiS Jaworzno. Jaworznicka drużyna była gospodarzem spotkania, ale nadmiar kurtuazji na parkiecie nie wchodził w grę i zawodnicy KK UR BOZZA Kraków zostali odprawieni z naszego miasta z kwitkiem. Jaworznianie wygrali 77:61 (39:28). To kolejne zwycięstwo naszych koszykarzy. Pierwsze odnieśli 28 września w Tarnowie, pokonując MUKS 1811 Unię Tarnów 78:51. Jaworznianie ulokowali się na trzecim miejscu tabeli w grupie C.

W meczu trzeciej kolejki, który odbędzie się 12 października, jaworznianie zagrają na wyjeździe z Polonią Bytom.