Dwa medale przywieźli zawodnicy Jaworznickiego Klubu Bokserskiego “Jawor” Team z XXV Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów.

Turniej odbył się w Ciechocinku, a walki w ringach trwały od 27 lutego do 4 marca. Startowało 138 zawodników z 81 klubów. Jaworznianie zakwalifikowali się do udziału w tej imprezie podczas eliminacji w Gliwicach.

Dominik Harwankowski, w wadze 56 kg, zdobył złoty medal i mistrzowski tytuł, a Patryk Tandecki, w kategorii 52 kg, został wicemistrzem Polski i cieszył się ze srebrnego krążka. O ile popularny Harwan nie ukrywał, że jedzie po piąte już w jego karierze mistrzostwo Polski, to srebro Tandeckiego jest bardzo przyjemną niespodzianką.

Pięściarze zaprezentowali się w Ciechocinku znakomicie. Tandecki rozpoczął swój występ od szybkiej wygranej w I rundzie przez RSC z Rafałem Gromko z KS Cristal Pruszynka Białystok. Kolejne dwa pojedynki wygrał werdyktami punktowymi, w ćwiećfinale 5:0 z Dawidem Dziuwe z UKS Kontra Elbląg, a w półfinale 3:2 z Robertem Zakharyanem, zawodnikiem Bydgoskiego Zawiszy. W tym pojedynku Tandecki dał już w pierwszych rundach popis walki w dystansie. Choć zmagał się jednocześnie z przeziębieniem, po zaciętej walce zwyciężył na punkty. W finale Tandecki zmierzył się z Mateuszem Wojtasińskim z Adrenalina Boxing Club Wrocław. Mimo ambitnej postawy, jaworznianin musiał uznać wyższość rywala i cieszyć się z tytułu wicemistrza Polski. Jego występ ocenić trzeba jako duży sukces.

Natomiast Dominik Harwankowski stoczył cztery świetne walki, prezentując nienaganną technikę, wielką skuteczność i znakomitą szybkość. Takiej właśnie postawy oczekiwali trener klubowy Arkadiusz Małek i trener kadry PZB Jarosław Przygoda, który bacznie obserwował wszystkie pojedynki Harwana w Ciechocinku pod kątem jego występów w Mistrzostwach Europy we Włoszech w kwietniu tego roku. Przypomnijmy, że Harwankowski dwukrotnie już (w dwóch ostatnich latach) reprezentował barwy narodowe w Mistrzostwach Europy, a w 2017 r., walcząc w wadze 52 kg, uplasował się na piątym miejscu.

W punktacji klubowej JKB “Jawor” Team zajął w Ciechocinku czwarte miejsce, a w medalowej drugie.

Mniej szczęścia miał w tym turnieju Kacper Martyka z Akademii Boksu Roberta Gortata, który startował w kategorii wagowej do 69 kg i swoją przygodę na mistrzostwach zakończył w ćwierćfinale.

Tekst: Karolina Szyszko