Świetny wynik w Szkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Szachach zanotował reprezentant MCKiS Jaworzno – Igor Musiał. Młody jaworznianin w 9 pojedynkach odniósł 7 wygranych i 2 remisy, co dało mu tytuł Mistrza Polski oraz złoty medal!

Szkolne Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach, które odbyły się w Pokrzywnej, w terminie 6-12 stycznia, rozgrywane były systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Startujący podzieleni byli na grupy wiekowe osobno dla dziewcząt i chłopców. Wśród zawodników wyróżniono kategorie: do lat 7, do lat 9, do lat 11, do lat 13 oraz wspólną 15-17 lat, wśród zawodniczek rywalizowano w kategoriach: wspólnej 7-9 lat, do lat 11, do lat 13 oraz do lat 15.

W turnieju wystartowało w sumie ponad 110 zawodniczek i zawodników z różnych zakątków Polski. Nasze miasto, w kategorii chłopców do lat 11, reprezentował Igor Musiał, na co dzień trenujący w klubie szachowym MCKiS Jaworzno. W tej grupie wiekowej rywalizowało w sumie 24 młodych szachistów, a Igor pokazał się na tych zawodach z wyśmienitej strony nie przegrywając żadnej partii!

Rok temu Igor został w swojej kategorii wicemistrzem tych prestiżowych zawodów, tym razem było jeszcze lepiej – Igor pewnie zdobył złoty medal i wrócił do domu z tytułem Szkolnego Mistrza Polski. W sumie nasz zawodnik zgromadził 8 punktów i drugiego kolegę na podium – reprezentanta SP nr 8 w Czerwionce Kamila Warchoła wyprzedził o 1,5 “oczka”. Uzupełniając podium, trzecie miejsce z 6 punktami na koncie zajął zawodnik reprezentujący SP100 Warszawa – Cyprian Mulawa.

– Serdecznie gratulujemy Igorowi wielkiego sukcesu, jakim bez wątpienia jest zdobycie złotego medalu i tytułu Szkolnego Mistrza Polski! Jest to na pewno wielki sukces zarówno samego zawodnika, jak i całego Klubu Szachowego MCKiS – mówi Dariusz Chrapek, dyrektor ds. sportu MCKiS. – Rok dopiero się zaczął więc trzymamy kciuki za kolejne udane występy naszych reprezentantów!

Wyniki kolejnych partii Igora:

  • runda 1: wygrana 1-0 z Jakubem Kowalczykiem (Skierniewice)
  • runda 2: remis 1/2-1/2 z Antonim Rosą (Skierniewice)
  • runda 3: wygrana 1-0 z Mateuszem Uhrynem (Wrocław)
  • runda 4: remis 1/2-1/2 z Cyprianem Mulawą (Warszawa)
  • runda 5: wygrana 1-0 z Kamilem Warchołem (Czerwionka)
  • runda 6: wygrana 1-0 z Hubertem Ziębą (Czermin)
  • runda 7: wygrana 1-0 z Jakubem Micułą (Staniątki)
  • runda 8: wygrana 1-0 z Jakubem Chmielewskim (Żary)
  • runda 9: wygrana 1-0 z Piotrem Jaszczukiem (Kleosin)

Pełna lista wyników z mistrzostw dostępna jest TUTAJ.

Zobacz także: